02 Aralık 2021 Perşembe

SAMSUN'DA SUBAŞI MEYDANINA YAPILAN OTOPARK İNŞAATININ YÜZDE 84'Ü BİTTİ

Samsun'da Subaşı Meydanına yapılan otopark inşaatının yüzde 84'ü bitti

Samsun'da Subaşı Meydanında inşa edilen 150 araçlık iki katlı tam otomatik mekanik otoparkın yüzde 84'ünün bittiği açıklandı.

16 Kasım 2021 Salı 17:06 SAMSUN HABER

Samsun'da Subaşı Meydanı Düzenleme Çalışmaları kapsamında yapılan 150 araçlık mekanik otopark inşaatı tamamlanma aşamasına gelirken, meydana ayrıca Tarihi Sa'di Mescidi ile Hamidiye Çeşmesi'de yapılacak.


Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Subaşı Meydanı'na inşa ettiğimiz bir ilk olan otoparkımız ile birlikte hem tarihimizi gün yüzüne yeniden çıkarıyoruz hem de buradaki park sorununu çözüyoruz" dedi.

Tarihi Sa'di Mescidi ile Hamidiye Çeşmesi'ni yeniden Subaşı Meydanı'nda yaşatacak olan Samsun Büyükşehir Belediyesi, Yeraltı Mekanik Otoparkı ve Subaşı Meydan Düzenlemesi Projesi sayesinde hem otopark sorununu çözüyor hem de tarihi eserleri geleceğe aktarıyor. Toplam 1472 metrekare alan üzerine inşa edilen ve çalışmaları tüm hızla süren projede geri sayım başladı. Bölgeyi hem tarihi dokusuna uygun hem de otopark sorununa çözüm getirecek çalışmayla cazibe merkezi haline getirmeyi amaçlayan Büyükşehir Belediyesi, projenin yüzde 84'ünü tamamladı.GERİ SAYIM BAŞLADI 
2 katlı 150 araçlık otoparkı hizmete açmak için geri sayımın başladığını söyleyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Meydan dolgu ve tesviye betonları tamamlandı, izolasyon imalatları devam ediyor. İnşaat çalışmalarının yüzde 84'ü bitti. Artık açılış için geri sayım başladı. Otopark yapısı tam otomatik mekanik sistem olup 2 katlı inşa edilecek. Mekanik sistemle çalışan 150'ye yakın araç park edilecek. Sürücülerin araçlarını el değmeden park etmelerine olanak sağlayan bir sistem. Bu proje ile Samsun'a hem şehircilik anlamında estetik bir katkı yapacağız hem de hemşerilerimize teknolojik, pratik, ekonomik ve güvenilir bir çözüm sunmuş olacağız" dedi.

İLK OLACAK 
Subaşı Meydanı'nın proje tamamlandığında bambaşka bir hüviyete kavuşacağını da dile getiren Başkan Demir, "Meydanlar şehrin kimliğini yansıtıyor. Her şehir meydanıyla anılıyor. Biz de Subaşı projemiz ile hem tarihimizi gün yüzüne yeniden çıkarıyoruz hem de buradaki otopark sorununu çözüyoruz. Tamamlandığında meydan bambaşka bir hüviyete kavuşacak. Subaşı Meydanı Samsun'un kalbi. Mimari olarak çevreyle uyumlu bir görüntü sunmayı hedefliyoruz. Yaptığımız proje ile hem tarihimizi gün yüzüne yeniden çıkarıyoruz hem de buradaki otopark sorununu çözüyoruz" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

sait dede

18 Kasım 2021 Perşembe 18:41

eski ilkadım belediyesinin oldugu ada ya buyuk bir otapark yapılmalı 100 yıl bulvrı nı rahatlatır saygılarımla

cevdet

17 Kasım 2021 Çarşamba 08:20

Fuar caddesi ile tren yolu arasındaki yeşil alan kaldırılarak otopark yapılması faydalı olur merkezde otopark çok sorun 56 okullar kladırılacak altı otopark üztü park olacaktı hayal oldu,100 yıl bulvarı kaldırımı yenilenmeli ,cumhuriyet meydanı yenilenmeli ve genişlemeli,büyükşehir belediye binası ilkadım belediye binasının yanına modern bir bina ile taşınmalı

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un Canik Belediyesi Başkanı Sandıkçı'ya Erdoğan'dan ödül

Samsun'un Canik Belediyesi Başkanı Sandıkçı'ya Erdoğan'dan ödül