26 Nisan 2019 Cuma

SAMSUN'DA UH-DE UHUVVET VE İNFAK DERNEĞİ BAŞKANI HÜSEYİN KILINÇ'IN ÖLÜMÜ ÜZÜNTÜ YARATTI

Samsun'da UH-DE Uhuvvet ve İnfak Derneği Başkanı Hüseyin Kılınç'ın ölümü üzüntü yarattı

Samsun'da UH-DE Uhuvvet ve İnfak Derneği'nin bedensel engelli Başkanı Hüseyin Kılınç, mazlumlara, gariplere ve çaresizlere yardım yapmak için mücadele ettiği dernekte tek başına hayata gözlerini yumması, sosyal medyada 'Ebu Zer' benzetmelerine neden oldu.

22 Şubat 2018 Perşembe 19:34 SAMSUN HABER

Samsun'da mazlumlar, garipler ve mültecilerin babası olarak isim yapan UH-DE Uhuvvet ve İnfak Derneği Başkanı Hüseyin Kılınç'ın ani ölümü büyük üzüntüye neden oldu.


Samsun'da bulunan mültecilere yaptığı yardımlarla tanınan ve mültecilerle ilgili sorunların kamuoyuna duyurulması ile ilgili aykırı çıkışları ile tanınan UH-DE Uhuvvet ve İnfak Derneği Başkanı Hüseyin Kılınç, başkanlığını yaptığı dernekte ölü olarak bulundu.

Samsun'da UH-DE Uhuvvet ve İnfak Derneği'nin bedensel engelli Başkanı Hüseyin Kılınç, sık sık mültecilerle ilgili sorunların çözüme kavuşturulması ile ilgili açıklamalarda bulunuyordu. Başkanlığını yürüttüğü UH-DE Uhuvvet ve İnfak Derneği aracılığı ile Samsun'da yaşayan mültecilere ev, giyecek, yiyecek ve benzeri yardımlar yapılmasını sağlayan Hüseyin Kılınç, bedensel engelline rağmen gece gündüz çaresiz durumda olan mülteciler için mücadele ediyordu.Hüseyin Kılınç'ın mazlumlara, gariplere ve çaresizlere yardım yapmak için mücadele ettiği dernekte tek başına hayata gözlerini yumması, sosyal medyada 'Ebu Zer' benzetmelerine neden oldu. Mazlumların içinde bulunduğu acı durum nedeni ile gözyaşı döken ve elinden gelen tüm imkanları gücü yettiğince vermeye çalışan Hüseyin Kılınç, bedensel engelli olmasına rağmen kar kış demeden engelli aracı ile çaresiz ailelerin yardımına koşuyordu.

UH-DE Uhuvvet ve İnfak Derneği Başkanı Hüseyin Kılınç'ın ani ölümü, büyük üzüntü yaratırken, cenazesinin yarın (23 Şubat 2018 Cuma) Büyük Camide kılınacak Cuma namazının ardından son yolculuğuna uğurlanacağı açıklandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Öznur Doğan.

22 Şubat 2018 Perşembe 19:44

O çok kıymetli kocaman bir yüreği olan insandı.Samsunun mülteci yetim ve öksüzler dahada yeim ve daha da öksüz kaldı.Okadar üzüntüyü acıyı kendi üzüntüsü ve acısı gibi yasar ve bizlerede o hissiyatı verirdi.ölüm hiç şüphesiz hak lakin Hüseyin ağbininki çok canımı acıtıyor.Allahım rahmet eylesin.O engüzel amellerle yürüdü Hakka..ya geridekiler ne olacak Hüseyin ağbi...

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da FETÖ'nün mahrem imamı ile birlikte iki kişi tutuklandı

Samsun'da FETÖ'nün mahrem imamı ile birlikte iki kişi tutuklandı