19 Haziran 2019 Çarşamba

SAMSUN'DA YEREL GAZETELER YEDAŞ'A BAYRAK AÇTI

Samsun'da yerel gazeteler YEDAŞ'a bayrak açtı

Samsun'da yerel gazeteler YEDAŞ'a bayrak açtı. Samsun'da yayın yapan yerel bir gazetenin son günlerde YEDAŞ'a yönelik sert başlıklarla yayınladığı haberler dikkat çekiyor.

03 Kasım 2017 Cuma 18:01 SAMSUN HABER

Samsun'da yerel bir gazete son günlerde YEDAŞ'a yönelik yayınladığı olumsuz haberlerle gündeme geliyor. YEDAŞ'ın bir önceki genel müdürü Nurettin Türkoğlu döneminde bilindiği üzere yerel gazete ve internet gazetelerinin kurum ile reklam anlaşmaları bulunuyordu. 


Yeni YEDAŞ Genel Müdürü Rıdvan Aktürk'ün ardından bu reklam anlaşmaları rafa kalktı. Rıdvan Aktürk, kendisinden önceki dönemde gazete ve internet gazetelerine verilen reklam paylarını bıçak gibi kesti. Nurettin Türkoğlu döneminde reklam anlaşmaları nedeni ile YEDAŞ hakkında olumsuz haberler yayınlanmıyordu, reklam payları kesilince kurum hakkında bazı yayın organlarında zaman zaman olumsuz haberler yayınlandı. 

Reklam payının olduğu süreçte, YEDAŞ ile ilgili gündeme gelen sayısız olumsuz durumu pas geçen gazeteler, paylar kesildikten sonra olumsuzlukları sayfalarına taşımaya başladı. Geçtiğimiz günlerde bir büyükbaş hayvanın kopan elektrik teli nedeni ile akıma kapılarak yaralanmıştı. Bu olayı gazetelerinin birinci sayfasından 'YEDAŞ'ın rezaleti' başlıkları ile duyuran yerel gazeteler hızını alamayarak geçtiğimiz günlerde eleştirinin dozunu arttırarak yeni manşetlerine ise 'YEDAŞ'a İsyan' başlıkları ile yeni haberler yayınladı. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Süper Amatör Lig maçında iki futbolcu hakeme saldırdı

Samsun'da Süper Amatör Lig maçında iki futbolcu hakeme saldırdı