22 Ekim 2021 Cuma

SAMSUNKENTTV ÖNERDİ VALİLİK YAPTI! MECİDİYE ÇARŞISI VE İZİN BELGELERİNE ÖZEL ÖNLEM

SamsunKentTV önerdi Valilik yaptı! Mecidiye Çarşısı ve izin belgelerine özel önlem

SamsunKentTV'de Samsun İçin Söyleyeceklerim Var canlı yayınında KoronaVirüs vakalarının artış göstermesi nedeniyle Mecidiye Çarşısının kapatılması, izin belgelerinde suistimal olduğu ve bu duruma engel olunması ile ilgili çağrıya Samsun Valisi Zülkif Dağlı'dan yanıt geldi.

25 Şubat 2021 Perşembe 15:34 SAMSUN HABER

Samsun Valisi Zülkif Dağlı, bugün Mecidiye Çarşısına giderek İl Emniyet Müdürü ile birlikte denetim yaptı, tedbirlerin sıklaştırılacağı açıklaması yaptı.


SamsunKentTV önerdi Valilik yaptı! Mecidiye Çarşısı ve izin belgelerine özel önlem

KoronaVirüs vakalarının son süreçte artış gösterdiği Samsun'da, kentin en işlek noktalarından biri olan Mecidiye Çarşısında denetim yapan Vali Zülkif Dağlı, burada yaptığı açıklamada denetimlerin sıklaştırılacağını ve taviz olmayacağını söyledi.

Vali Zülkif Dağlı, Mecidiye Çarşısında gerçekleştirdiği denetimler öncesi yaptığı açıklamada, sokağa çıkma yasaklarının ardından dolup taşan Mecidiye Çarşısı ve Saathane Meydanının kapatıldığını ve bu noktalarda polislerin vatandaşlara HES kodu uygulaması yapacaklarını söyledi. 

Samsun Valisi Zülkif Dağlı ayrıca hafta sonu yasaklarında sokağa çıkma yasaklarının izin belgeleri ile ihlal edilmesi ile ilgili de kötüye kullanım olduğuna dikkati çekerek, "Cumartesi-Pazar dışarı çıkması gereken personel ve çalışanlar olabiliyor. Ancak bu muafiyetlerin kötüye kullanıldığını görüyoruz. Buna müsaade etmeyeceğiz. Doğru olan muafiyetlere izin vereceğiz" dedi.

SamsunKentTV'de her sabah Samsun İçin Söyleyeceklerim Var programını yapan gazeteci Haydar Öztürk ise vaka artışları nedeniyle dün Mecidiye Çarşısının sokağa çıkma yasaklarının ardından kapatılması ve burada sıkı denetimlerin yapılması gerektiğini söylemişti. Gazeteci Öztürk bugün sabah gerçekleştirdiği Samsun İçin Söyleyeceklerim Var canlı yayınında da, hafta sonu yasaklarında araç trafiğinin yoğun olmasına dikkati çekerek, iş yerlerinden verilen izin belgelerinde suistimaller olduğunu ve Valiliği bu konuya müdahale etmesi çağrısında bulunmuştu.

Samsun Valisi Zülkif Dağlı ise bugün Mecidiye Çarşısında gerçekleştirdiği denetimler öncesi SamsunKentTV'de dile getirilen söz konusu önerileri hayata geçirdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 4 Yorum

sami

26 Şubat 2021 Cuma 18:13

Bu kadar vaka sayısının Samsun içinden kaynaklandığını düşünmek biraz eksiklik olur.Samsun'a giriş çıkışı il bazında 15 gün yasaklayın bakın o zaman oran kaça düşüyor.Özellikle doğu Karadeniz ve İstanbul,Ankara vs...Samsun'a giriş çıkış dursun bakın kaça düşüyor oran.

SAMSUNLU

26 Şubat 2021 Cuma 10:33

Kent TV yetkilileri bi de şu özel okullara el atılsa 1 şubatta tüm özel okullar açıldı

Mustafa Rasi Uysal

25 Şubat 2021 Perşembe 22:46

Haydar Öztürk beyin isabetli teşhis ve önerilerinin dikkate alınması kayda değer öneme sahip. Teşekkürlerimi iletirim.

Mustafa moral

25 Şubat 2021 Perşembe 18:34

Vallahi yakindan tanigim adam havza osb de sanayici sirf keyif icin izin alip iscilerine ve kendine kaymakamdan calisiyor eee aksam o mikrobu evine getiriyorlar

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Mecidiye Çarşısı kapatıldı! Vali Mecidiye Çarşısına HES kodu ile girdi

Samsun'da Mecidiye Çarşısı kapatıldı! Vali Mecidiye Çarşısına HES kodu ile girdi