24 Nisan 2019 Çarşamba

SAMSUNLU ŞEHİT BURAK AKALIN, BURSEYA DAĞININ ALINDIĞI OPERASYONDA GÖREV YAPMIŞTI

Samsunlu şehit Burak Akalın, Burseya Dağının alındığı operasyonda görev yapmıştı

Afrin'de şehit düşen Samsunlu uzman çavuş Burak Akalın'ın Burseya Dağına Türk Bayrağına diken timde görev yaptığı öğrenildi.

11 Şubat 2018 Pazar 00:16 SAMSUN HABER

Samsunlu şehit uzman çavuş Burak Akalın'ın Zeytin Dalı Harekatın sırasında Burseya Dağının alındığı operasyonda görev yaptığı ortaya çıktı. 


Afrin'de 1027 rakımlı tepede teröristlerle çıkan çatışmada yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit düşen Samsunlu uzman çavuş Burak Akalın'ın Burseya Dağının alınması sonrası ise bir kaç gün önce AHaber'e röportaj vermişti. AHaber'de 'Mehmetçik zaferini AHaber Aracılığıyla Kutladı' başlığı ile yayınlanan röportajda, Burak Akalın şehit olmadan önce Burseya Dağını teröristlerden nasıl aldıklarını ve Türk Bayrağının Burseya Dağına dikilişini anlatmıştı. 

Öte yandan sosyal medyada AHaber'in yayınlanan görüntülerinde Burseya Dağı ile ilgili röportaj veren askerin, şehit Burak Akalın olmadığı açıklandı. AHaber'de röportaj veren askerinde Samsunlu olduğu belirtilirken, "Sosyal medyada şehidimiz Burak Akalın olarak paylaşılan görüntülerde, televizyon kanalına röportaj veren asker, Şehit Burak Akalın değildir. Burak Akalın olduğu iddia edilerek yayınlanan bu görüntüler nedeni ile ilgili televizyon kanalına röportaj veren askerimizin Samsunlu ailesi, oğullarının da şehit olduğunu sanarak büyük üzüntü yaşamışlardır. Söz konusu görüntülerde yer alan askerimiz halen görevdedir. Sosyal medyada Burak Akalın olarak yayınlanan görüntülerde konuşan askerimiz gündeme şehit Burak Akalın olarak gündeme getirilmiştir. Sosyal medyada AHaber kanalına Burseya Dağı ile ilgili röportaj verdiği söylenerek bu görüntülerde yer alan askerin şehit Burak Akalın olduğu yönünde ki bilgi doğru değildir" denildi.

SamsunKentHaber


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Ayse

18 Şubat 2018 Pazar 00:18

Burak Akalının aile ferdi olarak yapıyorum bu açıklamayı.lütfen yaptığınız haberlere dikkat ederek yapınız.Röportajı veren askerle şehidimiz olan yegenim Burağin kesinlikle bir alakası yoktur.O askerimizinde ailesini düşünerek bu görüntülerin yayından kaldırılması gerekir.Burağımla birlikte şehit olan tüm askerlerimiz Allah tan rahmet diliyorum :(((((

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsunlu şehitler Burak Akalın ve Hüseyin Şahin'in cenaze namazları nerede kılınacak açıklandı

Samsunlu şehitler Burak Akalın ve Hüseyin Şahin'in cenaze namazları nerede kılınacak açıklandı