29 Mayıs 2020 Cuma

SAMSUN'U AHIR KOKUSU GİBİ SARAN PİS KOKUNUN SEBEBİ BELLİ OLDU

Samsun'u ahır kokusu gibi saran pis kokunun sebebi belli oldu

Samsun'u saran pis kokunun kaynağı belli oldu. Samsun'lular şehir merkezini adeta ahır kokusu gibi saran pis kokunun nedenini merak ediyor.

31 Mart 2018 Cumartesi 17:12 SAMSUN HABER

Samsun'u adeta ahır kokusu gibi saran pis kokunun sebebi belli oldu. Samsunlular, güne şehir merkezini saran pis bir koku ile uyandı. Samsun'u saran ahır kokusuna ise Brezilya'dan gelen hayvan yüklü bir geminin neden olduğu ortaya çıktı.


Samsun'da yaşanan pis koku vatandaşların adeta burnunun direğini sızlattı. Samsun'da daha öncede geçtiğimiz yaz ayında pis bir koku etrafa yayılmış, vatandaşlar ise bu duruma tepki göstermişti. Geçtiğimiz yaz ayında yaşanan pis kokunun kaynağı yurt dışından Samsun limanına gelen hayvan yüklü bir gemi olduğu belirlenirken, Samsunlular yine aynı koku ile bu kez ikinci kez karşı karşıya kaldı.

Samsun kent merkezini saran pis kokunun ahır kokusunu andırdığını söyleyen vatandaşlar,  bu duruma yine tepki gösterdi. Samsun'u saran pis kokunun kaynağının ise Samsun Limanı'na Brezilya'dan gelen 4 bin 500 büyükbaş hayvan yüklü bir geminin olduğu öğrenildi.

Brezilya'dan gelen ve sabahın erken saatlerinde Samsun Limanına giriş yapan büyükbaş hayvan yüklü geminin ağır kokusu rüzgarın etkisi ile Samsun'un üzerine sindi. Gemiden yayılan koku Samsunluların ise tepkisine neden oldu. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Atakum ilçe Belediyesi tarafından yapılan Seyir Terası hizmete girdi

Atakum ilçe Belediyesi tarafından yapılan Seyir Terası hizmete girdi