11 Aralık 2019 Çarşamba

SAMSUN'UN 19 MAYIS İLÇESİNDE VATANDAŞLARDAN BOZUK YOL TEPKİSİ

Samsun'un 19 Mayıs ilçesinde vatandaşlardan bozuk yol tepkisi

Samsun'un 19 Mayıs ilçesinde doğalgaz alt yapı çalışmalarının yapıldığı cadde ve sokaklarda ki yolların bozuk halde bırakılması vatandaşların tepkisini çekti.

13 Kasım 2017 Pazartesi 12:38 SAMSUN HABER

Samsun'un 19 Mayıs ilçesinde doğalgaz alt yapı çalışmaları sonrası cadde ve sokakların bozuk halde bırakılması tepki çekiyor. 19 Mayıs ilçesinde doğalgaz alt yapı çalışmaları nedeni ile cadde ve sokaklarda kazılan yerler, bozuk bir şekilde bırakıldı. Bu nedenle ilçede yollar adeta köstebek yuvasına dönerken, vatandaşlar ise bu duruma tepki gösterdi.


Samsun'un 19 Mayıs ilçesinde doğalgaz alt yapı çalışmaları nedeni ile bozulan yolların biran önce asfaltlanmasını isteyen vatandaşlar, bozuk yollar kış ayına girilmeden yapılması gerektiğine dikkat çekti. 

Bozulan yollarla ilgili 19 Mayıs Belediyesi Başkanı Osman Topaloğlu'nun yaya kaldırımlarının genişletileceği ve yolların onarılacağı sözünü verdiğini hatırlatan vatandaşlar, "Ufak bir rüzgarda her yer toz toprak oluyor. Haftalardır doğalgaz çalışmaları nedeni ile bozulan yolların yapılmasını bekliyoruz. Sokaklarımız köstebek yuvasına döndü. Araçlar bu yollardan geçebilmek için zigzaglar çiziyor. Belediyemiz biran önce bu yolların yapılmasını sağlamalı" diyerek tepkilerini dile getirdi.19 Mayıs ilçesi sakinleri, doğalgaz alt yapı çalışması bulunmayan bazı sokaklarda da yolların çukur ve bakımsız durumda olduğuna dikkati çekti.

Doğalgaz alt yapı çalışmalarının yapılması nedeniyle bozulan yollarla ilgili prosüdürün şu şekilde olduğu açıklandı. Doğalgaz alt yapı çalışmaları nedeni ile bozulan yolların yapımının, belediyeninin çalışmayı yapan firma ile yaptığı sözleşmeye göre yürütüldüğü bildirildi. Buna göre belediye eğer, firma ile bozulan yolların yapımını üstlenmesi yönünde bir sözleşme yaptı ise, bozulan yolları alt yapı çalışmasını yürüten firma yapacak. Diğer bir seçenekte ise bozulan yolları belediye yapıyor, bedelini firmaya ödetiyor.

OSMAN TOPALOĞLU: BOZUK YOLLAR YAPILACAK

Öte yandan 19 Mayıs İlçe Belediyesi Başkanı Osman Topaloğlu'da ilçe de doğalgaz alt yapı çalışmaları nedeni ile bozulan yolların, belediye tarafından yapıldığını ve bedelini firmaya ödettirdiklerini açıkladı. Osman Topaloğlu, alt yapı çalışmaları nedeni ile bozulan yolların onarımı ile ilgili çalışmayı kademe kademe yürüttüklerine dikkat çekerek, bozuk olan yolların yeniden yapılacağını bu konuda ki çalışmaların ise devam ettiğini vurguladı.
SamsunKentHaber

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yusuf Ziya Yılmaz açıkladı: Samsun'un 17 ilçesine eşit hizmet götürdük

Yusuf Ziya Yılmaz açıkladı: Samsun'un 17 ilçesine eşit hizmet götürdük