23 Nisan 2019 Salı

SAMSUN'UN AYVACIK BELEDİYE BAŞKANI BELUR, AKRABALARINI İŞE ALDIĞI İDDİASINA AÇIKLAMA YAPTI

Samsun'un Ayvacık Belediye Başkanı Belur, akrabalarını işe aldığı iddiasına açıklama yaptı

Samsun'un Ayvacık İlçe Belediyesi Başkanı Mustafa Belur, akrabalarına belediyede iş verdiği yönünde ki iddialarla ilgili açıklama yaptı.

29 Ocak 2018 Pazartesi 16:15 SAMSUN HABER

Samsun Haber- Samsun'un Ayvacık İlçe Belediyesi Başkanı Mustafa Belur, akrabalarını belediyede işe aldığı iddiası üzerine bir açıklama yaptı.


Samsun'un Ayvacık İlçe Belediye Başkanı Mustafa Belur'un yakın akrabalarını belediyede işe alarak taşeron uygulaması ile kadro almalarını sağladığı gündeme gelmişti. 

İddiaya göre Ayvacık Belediye Başkanı Mustafa Belur'un ağabeyi ve  yeğeni iş başı yaptırılırken yine başkanın yakın akrabasının kızının da belediyeden kadro olarak başka bir yere tayin edildiği gündeme gelmişti. Başkan Belur'un  bir akrabasının belediyede şoför olarak çalıştığı, bir diğer akrabasının da yine belediyede çalıştığı ileri sürüldü. Ayvacık Belediyesinde gündeme gelen akraba kadrolaşması iddiası şaşkınlık yaratırken, başkan Mustafa Belur'un belediyede çalışırken emekli olan bir akrabasının da tekrardan belediyede işe aldığı ileri sürülmüştü.

MECLİS ÜYELERİNİN AKRABALARI VAR

Gündeme gelen iddialar üzerine bir açıklama yapan Ayvacık Belediye Başkanı Mustafa Belur, akraba olarak şuan belediyede sadece abisinin çalıştığını söyledi. Mustafa Belur, Samsun Kent Haber'in 'Belediyede çalışan diğer kişilerden işe alınan akrabalar var mı' şeklinde ki sorusunada yanıt vererek, "Meclis üyelerinin akbaraları var" dedi.

Mustafa Belur, ayrıca belediyede çalışan abisi Ahmet Belur'un kızı olan Rüya Belur'a da belediyede 10 ay çalıştıktan sonra çıkış verildiğini ifade etti.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 6 Yorum

Emre Başkesen

01 Şubat 2018 Perşembe 13:35

Ak partinin kayığına binip, parti ve belediyenin bütün olanaklarını sonuna kadar da kullanacak tabi koskoca belediye başkanı, kim karışabilir? Tesislerde yer içer, akrabalarını işe alır, inşaat işleriyle uğraşır milleti perişan eder kime ne???

Ayvacıklı Kemal

31 Ocak 2018 Çarşamba 15:10

Sengül Yeter'in açıklamaları doğru. Sayı az bile. Başkan'ın yaptığı açıklama ise özrü kabahatinden büyük. Kendisi 2 dönemden beri belediye başkanı. Sadece şimdiyi değil göreve ilk geldiği günden beri olan zamanı tararsanız rakamın çok daha büyük oldğunu göreceksiniz. Mesela daha önceki belediye başkan yardımcısı da Başkan Belur'un akrabası idi ve kendisi başkanın ve akrabalarının belediyedeki ve belediyenin nüfuzu altındaki işleri (özellikle inşaat) yönetiyordu.

Sengül YETER

31 Ocak 2018 Çarşamba 13:49

Art niyetli bir haber olduğunu iddia edenlere için biraz konuyu açmak lazım. Belediye Başkanı Belur'un abisi, 6 yeğeni, 3-4 akrabası, meclis üyelerinin 8 tane çocuk ve yeğeni tahminen 18-20 kişi 1. derece yakın akrabalardan işe alınmış, evet Ayvacık küçük bir yer küçük bir ilçenin küçük belediyesinde çalışan az sayıdaki insanın 20 tanesi abi çocuk ve yeğenlerden oluşuyor. Bizde AK Partiliyiz ve bu kayırmacılık partimize davamıza zarar veriyor. Hak? Hukuk? Adalet?

Efe MANSUR

30 Ocak 2018 Salı 23:54

Biz görmeyeli Ayvacık'ın nüfusu 150 bin olduda başkan sadece akrabalarını mı almış işe :))))Ula Ayvacık dediğiniz yer küçücük bir yer ve hemen hemen herkes birbirine akraba :))))Bu çok art niyetli bir haber olmuş.

ali

29 Ocak 2018 Pazartesi 22:45

yalniz ayvacik kucucuk yer 5 dakikalik araba turuyla bitiyo herkes birbirinin akrabasi komsusu bilinçsiz bir haber olmus

kemal

29 Ocak 2018 Pazartesi 19:20

özrü kabahitnden büyük derler bu açıklamaya

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Erdoğan Tok açıkladı: Yeni Unkapanı Kültür ve Yaşam Merkezi için fore kazıklar çakıldı

Erdoğan Tok açıkladı: Yeni Unkapanı Kültür ve Yaşam Merkezi için fore kazıklar çakıldı