18 Ocak 2019 Cuma

SAMSUN'UN BAFRA İLÇE BELEDİYESİNDE AKRABALAR İŞE ALINARAK KADRO ALMALARI SAĞLANDI İDDİASI

Samsun'un Bafra İlçe Belediyesinde akrabalar işe alınarak kadro almaları sağlandı iddiası

Samsun'un Bafra İlçe Belediyesinde belediye başkanı Zihni Şahin başta olmak üzere müdür ve zabıtaların oğullarını, kızlarını, yeğenlerini belediyede taşeron işçi olarak işe alarak kadro almalarını sağladıkları iddia edildi.

27 Ocak 2018 Cumartesi 17:40 SAMSUN HABER

Samsun'un Bafra ilçe Belediyesinde müdürlerin birinci derecede yakınlarını taşeron işçi olarak belediyede işe alarak, kadro almalarını sağladıkları iddia edildi.


Samsun'un Bafra İlçe Belediyesinde görevli müdür ve zabıtaların belediyede kendi yakın akrabalarını taşeron olarak işe aldıkları ve kadro almalarını sağladıkları iddiası gündeme bomba gibi düştü.

Bafra ilçe Belediyesi Başkanı Zihni Şahin'in de belediyede bir yeğenini işe aldığı iddiası ortaya atılırken, belediyede eş, dost, akraba kadrolaşması yaşandığı ileri sürüldü. Bafra Belediyesinde görevli müdür ve zabıtaların kendi kızları, oğulları ve yeğenlerini taşeron olarak işe aldıkları,  taşeron işçi düzenlemesi ile  de akrabalarının belediyede kadro almalarını sağladıkları öne sürüldü.

İddiaya göre Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin'in iki yeğeni belediyede çalışırken, bu yeğenlerden birinin sözleşmeli memur olarak göründüğü gündeme geldi. Bafra Belediyesinde Yazı İşleri Müdürü İbrahim Korukçu'nun kızınında taşeron olarak işe alındığı ancak daha sonra özel kalem kadrosunda gösterilerek memur yapıldığıda iddialar arasında.

Bafra Belediyesinde eş, dost ve akrabaların önce taşeron işçi olarak işe alındığı ancak taşeron düzenlemesi ile bu akrabalara kadro yolunun açıldığı iddiası şaşkınlık yarattı. 

İddiaya göre Bafra Belediyesinde işe alınan ve kadro almaları sağlanan akrabalar şu şekilde..

Bir Zabıtanın kızı
Satın Alma Müdürü Azmi Tüyübozuk'un oğlu
Başkan Yardımcısı Hüseyin Çamaş'ın oğlu ve kızı
Belediye Başkanı Zihni Şahin'in bir yeğeni
Özel Kalem Müdürü Cemal Ergün'ün yeğeni
Müdür İbrahim Çalışkan'ın kızı
Başkanın Basın Danışmanın oğlu
SamsunKentHaber

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsunspor Manisaspor'u 2-0 yendi taraftarın yüzü güldü

Samsunspor Manisaspor'u 2-0 yendi taraftarın yüzü güldü