04 Ağustos 2021 Çarşamba

SAMSUN'UN SALIPAZARI İLÇESİNDE 1988 YILINDAN BERİ İLK!

Samsun'un Salıpazarı ilçesinde 1988 yılından beri ilk!

Samsun'un Salıpazarı ilçesinde 1988 yılından bu yana yaşanan bir ilk.. Salıpazarı ilçesi kurulduğu 1988 yılından bu yana ilk kez bir sinyalizasyon sistemine kavuştu.

14 Ağustos 2020 Cuma 15:42 SAMSUN HABER

Samsun'da 32 yıl önce ilçe olan Salıpazarı ilçesine, ilk kez bir sinyalizasyon sistemi yapıldı. 32 yıldır sinyalizasyon sistemi bulunmayan Salıpazarı ilçesinde Şahit Adnan Yıldız caddesi ile 100'üncü Yıl Bulvarına trafik ışıkları takıldı.


İlçelerinde 1988 yılından beri trafik lambası olmadığını açıklayan Salıpazarı ilçe Belediyesi Başkanı Halil Akgül,  Şehit Adnan Yıldız Caddesi ile 100. Yıl Bulvarı’nın kesiştiği kavşakta kurulan trafik lambalarının olası kazaların önüne geçeceğini söyledi. 

Salıpazarı ilçesinde kazaları önlemek ve daha büyük kazaların yaşanmasına mani olmak için bu kavşağa trafik ışıklarının yapılması hususunda Karayollarına müracaatta bulunduklarını anlatan Salıpazarı Belediyesi Başkan Akgül, bir yılı aşkın süren girişimler neticesinde nihayet ilçenin ilk trafik sinyalizasyon sistemine kavuştuğunu söyledi. 

Halil Akgül, 1988 yılından beri ilk kez bir trafik lambasının ilçeye konulduğunu da belirterek "İnşallah bu kavşakta başka kazalar yaşanmayacak ve ulaşım konusundaki sıkıntı da ortadan kalkmış olacak. Salıpazarı’mıza hayırlı olsun" diye konuştu. 

Bu arada trafik ışıklarının devreye girmesiyle birlikte yollarda yaşanan sıkıntının da büyük oranda giderilmiş olduğu gözlendi. Uygulamadan hem sürücüler hem de yayalar memnuniyetini ifade etti. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Katarakt belirtileri ve katarakt ameliyatı ile ilgili bilinmesi gerekenler

Katarakt belirtileri ve katarakt ameliyatı ile ilgili bilinmesi gerekenler