18 Eylül 2021 Cumartesi

SAMSUN’UN SALIPAZARI İLÇESİNDE HEYELAN! DEV KAYALAR YOLLARI KAPATTI

Samsun’un Salıpazarı İlçesinde heyelan! Dev kayalar yolları kapattı

Samsun’un Salıpazarı İlçesinde şiddetli yağışlar heyelanlara neden olurken, meydana gelen heyelanlar sebebiyle dev kayalar yolları kapattı.

12 Ağustos 2021 Perşembe 11:29 SAMSUN HABER

Samsun'un Salıpazarı İlçesinde önceki gün yağan şiddetli yağışlar nedeni ile birçok mahallede heyelan meydana geldi, Salıpazarı ilçesinde heyelanlar nedeniyle çok sayıda mahalle yolu kapandı.


Salıpazarı Belediyesi heyelan bölgelerinde gece gündüz demeden çalışarak yolları açmaya çalışıyor. Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, yaptığı açıklamada "Ekiplerimiz 24 saat heyelan bölgelerinde. 9 Ağustos Pazartesi günü sabah saatlerinde başlayan şiddetli yağışlar maalesef alt yapı, sanat yapıları ve yollarımıza büyük zararlar verdi. İlçemizin yüksek kesimlerinde heyelanlar meydana geldi. Birçok yolumuz zarar görerek kullanılamaz hale geldi" dedi.

Sağanak yağmur sonrası Salıpazarı ilçesinde meydana gelen heyelanlarla ilgili  kriz masası oluşturduklarını da belirten Akgül, şunları dile getirdi.
"Ekiplerimiz, Tahnal, Çiçekli Durmuşağa, Çağalayan, Kızılot Gentepe, Karacaören Çiftlik, Karaman, Kuşçuğaz, Konakören, Güzelvatan ve  Yavaşbey gibi heyelan bölgelerinde büyük gayretle çalışarak geçiş vermeyi başardı. Kısmen de olsa ulaşım sağlanmaya başlandı. Ancak hasarımız büyük. Büyükşehir Belediyemiz ve DSİ ile birlikte heyelanları kaldırma çalışmalarımız devam ediyor" 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Büyükşehir Belediyesi 7 bin 473 esnafa 7 milyon 473 bin lira destek verdi

Samsun Büyükşehir Belediyesi 7 bin 473 esnafa 7 milyon 473 bin lira destek verdi