20 Haziran 2019 Perşembe

SÖZCÜ GAZETESİ SAMSUNSPOR'A DESTEK İSTEYEN GENEL SEKRETERİ FIRSATÇI İLAN ETTİ!

Sözcü Gazetesi Samsunspor'a destek isteyen Genel Sekreteri fırsatçı ilan etti!

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Genel Sekreteri Doç. Dr. Menderes Kabadayı'nın kadroya geçecek işçilere "Devlet size sahip çıkıyor, siz de Samsunspor’a sahip çıkın” şeklinde ki sözlerini fırsatçılık olarak yorumlayan Sözcü Gazetesine tepki yağıyor.

12 Ocak 2018 Cuma 16:06 SAMSUN HABER

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) Genel Sekreteri Doç.Dr. Menderes Kabadayı'nın kadroyaya geçecek olan taşeron işçilerden Samsunspor'a destek olmalarını istemesi, Sözü Gazetesinde ilginç bir haber başlığı ile yer buldu. 


Sözcü Gazetesi, OMÜ Genel Sekreteri Kabadayı'nın taşeron işçilerle yapılan bir toplantıda  “Devlet size sahip çıkıyor, siz de Samsunspor’a sahip çıkın” şeklinde ki sözlerini 'Taşerona kadroda ilginç fırsatçılık' başlığı ile okuyucularına sundu.

Bilindiği üzere Atatürk armalı Samsunspor Kulübü içinde bulunduğu mali sıkıntılar nedeni ile zor günler geçirirken, Samsun Valiliği'de bu sıkıntıların önüne geçebilmek için bir yardım kampanyası başlatmıştı. Samsun Valiliğinin Samsunspor için başlattığı yardım kampanyasına destek yağarken, CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz'ün de aralarında bulunduğu bir çok siyasetçi, belediye başkanları ve akademisyenler, işadamları, sivil toplum kuruluşları yaptıkları çağrılarda Samsunsor'a yardım kampanyasına destek olunmasını istemişti.

Bu kapsamda OMÜ Genel Sekreteri Menderes Kabadayı'da Samsun'un adeta kenetlendiği ve sahip çıktığı Samsunspor ile ilgili taşeron işçilere  "Devlet size sahip çıkıyor, siz de Samsunspor’a sahip çıkın" mesajı verdi. 

Kabadayı'nın bu sözlerini okuyucularına 'Fırsatçılık' başlığı ile yansıtan Sözcü Gazetesi ise, Samsunspor taraftarının tepkisini çekti. Samsunspor taraftarları tepkilerini, "Atatürk armalı Samsunspor'un kapanmaması için işçilerden iyi niyetli bir destek istenmesinin nesi fırsatçılık anlayamadık. Geçimini çöp toplayarak sağlayan bir insanda Samsunspor için açılan yardım hesabına destek oluyor. Bizlerin ve şehrin ileri gelenlerinin Samsunspor konusunda ki hassasiyetleri ve duyarlı yaklaşımlarına 'Fırsatçılık' denilmesini asla kabul etmiyoruz. Bu habere atılan başlık nedeni ile Sözcü Gazetesini kınıyoruz" dedi. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

AK Parti Samsun İl Başkanı Göksel sızdırılan temayül sonuçları ile ilgili açıklama yaptı

AK Parti Samsun İl Başkanı Göksel sızdırılan temayül sonuçları ile ilgili açıklama yaptı