16 Ocak 2022 Pazar

TERME BELEDİYE BAŞKANI ALİ KILIÇ, ZİMMET VE SENET İDDİALARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA YAPTI

Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, zimmet ve senet iddialarına ilişkin açıklama yaptı

Samsun'un Terme İlçe Belediyesi Başkanı Ali Kılıç, belediyede gündeme gelen zimmet ve senet iddialarına ilişkin bir açıklama yaptı.

30 Aralık 2020 Çarşamba 13:51 SAMSUN HABER

Samsun'da zimmet ve senet iddialarının gündeme geldiği Terme Belediyesinde, belediye başkanı Ali Kılıç, söz konusu iddialara ilişkin açıklamada bulundu.


Samsun Büyükşehir Belediyesinde Mali Hizmetler Daire Başkanı Bahattin K.'nin rüşvet iddiası ile tutuklanması sonrası, tutuklanan daire başkanının daha önce görev yaptığı Terme Belediyesinde de zimmet iddiaları ortaya atılmıştı. Söz konusu iddialara ilişkin Terme Belediyesi Başkanı Ali Kılıç'ın açıklamasını tarafsız yayın ilkesi doğrultusunda olduğu gibi yayımlıyoruz.

KAMUOYUNA DUYURU
"Samsun Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Daire Başkanı B.K’nın tutuklanmasının ardından bazı basın-yayın organlarında Terme Belediyesi hedef gösterilerek haber yapılan asılsız iddialar üzerine açıklama yapma gereği duyulmuştur. 

Söz konusu daire başkanı kurumumuzda 2014-2019 yılları arasında Mali Hizmetler Müdürü olarak görev yapmış. 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri’nin hemen öncesi 15 Şubat 2019 tarihinde Belediye Başkan Yardımcısı olarak atanmıştır. 31 Mart seçimlerinin ardından göreve gelen Belediye Başkanımız Sayın Ali Kılıç tarafından 15 Nisan 2019 tarihinde haberlerde adı geçen Mali İşler Müdürü B.K, hem Belediye Başkan Yardımcılığından hem de Mali Hizmetler Müdürlüğü görevinden alınarak, Muhtarlık İşleri Müdürlüğü’ne görevlendirilmiştir. Bu görevlendirmenin ardından izine ayrılan söz konusu müdür, daha sonra Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne geçmek istediğini beyan etmiş, bu isteği olumlu karşılanmış ve belediyemizle ilişiği kesilmiştir.

Ayrıca; basın organlarında 2014 yılında ödemesi gerçekleştirilen işçi ikramiyeleri ile ilgili iddia edilen zimmet- senet iddiaları ile ilgili kurumumuza ulaştırılmış herhangi bir bilgi, belge veya beyan bulunmamaktadır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

vatandaş

30 Aralık 2020 Çarşamba 14:16

Bu açıklamaya göre top bir önceki başkanda, nasıl oldu da başkan yardımıcısı yaparak terfi ettirmiş...

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da yine intihar şoku! Borçlu esnaf silahla kafasına sıkıp yaşamına son verdi

Samsun'da yine intihar şoku! Borçlu esnaf silahla kafasına sıkıp yaşamına son verdi