21 Nisan 2019 Pazar

TÜRKİYE'NİN İLK KOMÜNİST BELEDİYE BAŞKANI MAÇOĞLU, SAMSUN'A GELDİ

Türkiye'nin ilk komünist belediye başkanı Maçoğlu, Samsun'a geldi

Samsun Devrimci 78'liler Derneği'nin düzenlediği dayanışma kahvaltısına Tunceli'nin Türkiye Komünist Parti(TKP)'li Ovacık Belediye Başkanı olan Fatih Mehmet Maçoğlu'da katıldı.

26 Kasım 2017 Pazar 14:24 SAMSUN HABER

Türkiye'nin ilk komünist belediye başkanı olarak tanınan Ovacık Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, Samsun'a geldi.


Samsun Devrimci 78'liler Derneği'nin düzenlediği dayanışma kahvaltısına Tunceli'nin Türkiye Komünist Parti(TKP)'li Ovacık Belediye Başkanı olan Fatih Mehmet Maçoğlu'da katıldı.

Ovacık'ta 650 dönümlük hazine arazine ektiği nohut ve fasülyeden kazanılan gelir ile  78 üniversite öğrencisine burs veren ve ekilen nohut ve fasülyeleri yoksul halka ücretsiz olarak dağıtan Fatih Mehmet Maçoğlu, toplu taşımada belediye otobüslerini halka ücretsiz yaparak dikkatleri çekmişti. Samsun'a gelen TKP'li Fatih Mehmet Maçoğlu, Devrimci 78'liler Derneği'nin düzenlediği dayanışma kahvaltısı için Samsun'a geldi.

Devrimci 78'liler Derneği'nin düzenlediği dayanışma kahvaltısına CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz'ün yanı sıra Pir Sultan Abdal Derneği Başkanı Cem Sultan Ermiş ile çok sayıda davetli katıldı. CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, burada yaptığı açıklamada,  "Devrimcilik, geçmişin bekçiliği değildir. Devrimcilik, yas tutarak geçiştirilecek bir özellik değildir. Bilakis, geleceğe meşale tutmak demektir. Devrimci insan, belli kalıplaşmış fikirlere saplanıp kalmaz, çağıyla sürekli yarış halindedir. Samsun’da bu geleneğin yaşıyor olması, işte bu sivil toplum kuruluşları aracılığıyla oluyor. Ne mutlu! Çok karanlık bir dönemden geçiyoruz. Ekonomi iflasa doğru sürükleniyor. Kurtuluş reçetesi, imandır, inançtır. Milletin, gerçekleri görerek tercih yapması, bu badireyi atlatmamızı kolaylaştıracaktır. Bugün burada çok güzel insanlarla bir araya geldik. Kendimizi şanslı hissediyoruz. Ülke iyi idare edilmiyor. Hele ki Samsun, iş bilmez insanların elinde savrulup gidiyor. Halkın paraları, beceriksiz belediyeler eliyle çar çur ediliyor. Ancak, az kaldı. 2019 yılı değişim yılı olacak. Milleti baskı altına almış, ekonomiyi idare edemeyen, özgürlükleri kısıtlayan ve vatandaşı fakirliğe mahkum eden bu zihniyetten 2019 yılında kurtulacağız. Elimizde ciddi belgelerle kamuoyu önüne çıkıyoruz. Batmış belediyeleri ifşa ediyoruz. Ya yokmuş gibi davranıyorlar, ya da demagoji yapıyorlar. Çaresizler. Ama hesap vermekten kurtulamayacaklar" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Havza'da otomobil 2 metrelik istinat duvarından aşağıya düştü

Samsun Havza'da otomobil 2 metrelik istinat duvarından aşağıya düştü