04 Aralık 2021 Cumartesi

YUSUF ZİYA YILMAZ: SAMSUN'U NAKIŞ GİBİ İŞLEMEK İSTİYORUZ

Yusuf Ziya Yılmaz: Samsun'u nakış gibi işlemek istiyoruz

Yusuf Ziya Yılmaz: Samsun'u nakış gibi işlemek istiyoruz. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, tek amaçlarının Samsun'un hak ettiği değeri bulması olduğunu belirterek, "Samsun'u nakış gibi işlemek istiyoruz" dedi.

17 Mayıs 2017 Çarşamba 20:00 SAMSUN HABER

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun'a gelen ÇEKÜL Vakfı Başkanı Prof. Dr. Metin Sözen, Gaziantep eski Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey, Bursa Kent Müzesi Koordinatörü Ahmet Erdönmez’e Samsun'da yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi. 

    

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, şehirde yürütülen çalışmalarla görsel kirliliğin önüne geçmek için büyük mücadele verdiklerini, bir yandan da tarihi değerlerinin ön plana çıkması için çaba sarf ettiklerini söyledi.
    

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri ve Müzeler Haftası kapsamında düzenlenen “Kültürel Mirasımız, Müzeler ve Gençlik” konulu panele katılmak üzere Samsun’da bulunan ÇEKÜL Vakfı Başkanı Prof. Dr. Metin Sözen, Gaziantep eski Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey, Bursa Kent Müzesi Koordinatörü Ahmet Erdönmez’i ağırladı.
   Şehirde yürütülen çalışmalar hakkında misafirlerine bilgi veren Başkan Yılmaz, konuklarıyla yeni yapılacak Arkeoloji ve Etnografya Müzesi’nin inşaat alanında inceleme yaptı. Görsel kirliliğin önlenmesi için işitme engelliler olimpiyatları öncesinde boyasız sıvasız binaların yenilenmesi çalışmaları hakkında da konuklarına bilgi veren Yılmaz, Baruthane Mahallesi’ndeki çalışmaları örnek gösterdi.


Daha sonra, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a ayak basıp Kavak, Havza üzerinden Amasya’ya gittiği yol güzergâhın da Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı Kurtuluş Yolu Projesi yerinde incelendi. Kurtuluş Yolu Projesi’ni çok önemsediklerini belirten Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun’u tüm değerleriyle birlikte ön plana çıkarmaya çalıştıklarını söyledi.
   Olimpiyatlar öncesinde şehirdeki görsel kirliliğin önüne geçilmesi için büyük bir çalışma sürürken, bir yandan da tarihi değerlerin ortaya çıkarıldığını ifade eden Yılmaz, “Tek amacımız Samsun’un hak ettiği konuma gelmesi, tüm değerlerinin gelecek nesillere aktarılması. Şehrimizi her yönüyle nakış gibi işlemek istiyoruz. Görsel güzelliğinin yanında, kültür ve tarihi değerleriyle de ön plana çıkmasını arzu ediyoruz. Bu zamana kadar eksik kalmış çalışmaları tamamlayıp, bir turizm, bir tarih kentini ortaya çıkarıp, huzurlu, güzel bir yaşam şehrini halkımıza, ülkemize bırakmak istiyoruz.” dedi.
   

Kurtuluş Yolu incelemesi sırasında vatandaşlarla da sohbet eden Başkan Yılmaz, yoğun ilgiyle karşılaştı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Emniyet'e yönelik düzenlenen FETÖ operasyonunda 93 kişi gözaltına alındı

Emniyet'e yönelik düzenlenen FETÖ operasyonunda 93 kişi gözaltına alındı