24 Eylül 2021 Cuma

ASİYAD BAŞKANI OSMAN YILMAZ 20 OCAK 1989 KAZASI İLE İLGİLİ BİR MESAJ YAYIMLADI

ASİYAD Başkanı Osman Yılmaz 20 Ocak 1989 kazası ile ilgili bir mesaj yayımladı

Ankara-Samsun Sanayici ve İşadamları Derneği(ASİYAD) Başkanı Osman Yılmaz, Samsunspor kafilesinin 20 Ocak 1989 yılında geçirdiği trafik kazasının 32'inci yıl dönümünü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

20 Ocak 2021 Çarşamba 17:21 SAMSUNSPOR

ASİYAD Başkanı Osman Yılmaz, Samsunspor kafilesinin Malatya deplasmanına giderken 1989 yılında geçirdiği trafik kazasının 32'inci yıl dönümünde, "Bu acı her 20 Ocak'ta bizleri hüzne boğuyor" dedi.


Samsunspor kafilesinin 20 Ocak 1989 yılında Malatya deplasmanına giderken geçirdiği trafik kazasında dönemin Teknik Direktörü Nuri Asan, futbolcular Muzaffer Badalıoğlu, Zoran Tomic, Mete Adanır ve otobüs şoförü Asım Özkan hayatlarını kaybetmişti. Acı kazanın 32'inci yıl dönümünde ise futbol şehitleri olarak tarihe geçen isimler dualarla anılırken ASİYAD Başkanı Osman Yılmaz'da 20 Ocak kazası ile ilgili bir açıklama yaptı.

20 Ocak tarihinin Samsunspor'un renklerine siyahın eklendiği günün adı olduğunu belirten Osman Yılmaz, şunları dile getirdi.
"20 Ocak tarihi Samsunspor ve Samsunspor'a gönül verenler hüzne boğulduğu gündür. 1989 yılında yaşanan trafik kazasında hayatlarını kaybeden Nuri Asan, zoran Tomic, Muzaffer Badalıoğlu, Mete Adanır ve Asım Özkan'a Allah'tan rahmet diliyoruz. Bu acının gerçekten tarifi yok. Tam 32 yıldır unutulmayan ve 32 yıl boyunca yeniden yaşanan bir acının adıdır 20 Ocak tarihi. Samsunspor kafilesinin geçirdiği o acı kazada hayatlarını kaybedenlere Allah'tan rahmet, ailelerine de sabır diliyor futbol şehitlerimizin önünde saygı ile eğiliyoruz" 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Çarşamba ilçesine kano ve yüzme havuzu tesisi yapılacak

Samsun'da Çarşamba ilçesine kano ve yüzme havuzu tesisi yapılacak