30 Kasım 2021 Salı

ERTUĞRUL SAĞLAM 6-1 YENDİKLERİ ESKİŞEHİRSPOR MAÇINI DEĞERLENDİRDİ

Ertuğrul Sağlam 6-1 yendikleri Eskişehirspor maçını değerlendirdi

Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, 6-1 yendikleri Eskişehirspor maçı sonrası takımı ile ilgili yaptığı açıklamada, "Sahada büyüyen bir takım vardı" dedi.

24 Şubat 2021 Çarşamba 20:26 SAMSUNSPOR

Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, 6-1 galibiyetleri ile sona eren Eskişehirspor maçının ardından düzenlediği basın toplantısında maçı değerlendirdi.


Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Eskişehirspor maçının ardından her maçın kendileri için şampiyonluk maçı olduğunu söyledi. Ertuğrul Sağlam, 6-1 yendikleri Eskişehirspor maçı sonrası "Hiç rakip ayırt etmeden her maça aynı konsantrasyonla çıkmamız gerektiğini oyuncularımla paylaştım. Geçen hafta İstanbulspor maçına nasıl çıktıysak Eskişehirspor maçına da aynı motivasyonla çıktık. Karşımızda genç, dinamik, çok koşan ve çok mücadele eden bir takım vardı. Özellikle skor dezavantajına düşmediği zaman her ilerleyen dakika onların lehine gelişen ve sahada büyüyen bir takım vardı. Bizim avantajımız maça iyi başlangıç yapmak oldu. Maçın başında golü bulduk ve sonrasında 2-0 getirdikten sonra oyun bizim adımıza daha rahat oldu.  Rakibimiz sistemini değiştirdi" dedi.Maçın ikinci yarısında bazı oyuncuları dinlendirmek için oyundan aldığını belirten Ertuğrul Sağlam, "Maç öncesinde zaten rotasyon yapmıştık. Erkam Reşmen, Yalçın Kılınç, Vukan Savicevic, Guido Koçer'u kadroya almayarak bir şekilde dinlendirmiş olduk. 60'ıncı dakikadan sonra da bazı oyuncuları dinlendirmeye aldık. Sonuç itibariyle bugün maçta hem oynamayan oyuncularımızı oynatma şansı yakaladık hem de İstanbulspor maçının yoğunluğundan etkilenen oyuncularımızı korumuş olduk. Velhasıl hem skor anlamında hem de fiziksel anlamda bugünü iyi geçirmeyi başardık. Kaldı 11 maç. Yine bizi zor bir maç bekliyor Ankara'da. Pazar günü bizim için hayati bir maça çıkacağız. Oyuncularıma teşekkür ediyorum iyi oynadılar bize keyifli bir maç izlettirdiler” diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Mustafa Demir projeleri açıkladı Samsun'u ihya edeceğiz dedi

Mustafa Demir projeleri açıkladı Samsun'u ihya edeceğiz dedi