14 Haziran 2021 Pazartesi

ERTUĞRUL SAĞLAM TAKIM MÜCADELE ETMİYOR ELEŞTİRİLERİNE MAÇ İSTATİSTİKLERİ İLE YANIT VERDİ

Ertuğrul Sağlam takım mücadele etmiyor eleştirilerine maç istatistikleri ile yanıt verdi

Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, takıma getirilen kimse koşmuyor, mücadele etmiyor, savaşmıyor eleştirilerini reddederek 14 maçlık istatistikleri açıkladı.

19 Aralık 2020 Cumartesi 16:24 SAMSUNSPOR

Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, takıma getirilen eleştirilere "Hiçbir kimse koşmuyor, mücadele etmiyor, savaşmıyor diye bir eleştiri getiremez" diyerek karşılık verdi.


Özellikle Bursaspor yenilgisinin ardından doruğa çıkan eleştirilere yanıt veren Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Sağlam, mücadeleyle alakalı bugüne kadar takıma yapılan bütün eleştirileri kabul etmediğini ve ret ettiğini söyledi.

"Takımımıza getirilen bazı eleştiriler var. Bu eleştirilerle alakalı birkaç tespitimiz var. Bunu rakamlarla ve istatistiklerle sizlerle paylaşmak istiyorum. İnstat programı doğrultusunda bize her hafta maçların istatistikleri, rakamsal olarak değerlendirmeler geliyor. Bu programa göre, mücadele göstergesinde ligin 14 maçlık geri kalan kısmında ikili mücadele ve top kapma sayılarında ligin birincisiyiz. Rakip sahada en çok top kazanan takımıyız. Rakip alanda en çok sahipsiz yani ikinci top kazanan takımıyız. Dolayısıyla bu rakamlar doğrultusunda bizim takıma hiçbir kimse ‘koşmuyor, mücadele etmiyor, savaşmıyor’ diye bir eleştiri getiremez. Bu parametreyle mücadeleyle alakalı bugüne kadarki yapılan bütün eleştirileri ben kabul etmiyorum, ret ediyorum" diyen Ertuğrul Sağlam, maçı başına topa sahip olma oranında ise yüzde 56 ile birinci sırada olduklarına dikkati çekti.

Takım koşmuyor, mücadele etmiyor, savaşmıyor şeklinde ki eleştirilere istatistiki bilgilerle yanıt veren Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Ertugrul Sağlam, "Bir maçta en çok pozisyona giren takımlar listesinde Adana Demirspor ile beraber ilk iki içerisindeyiz. Maç başına 6 pozisyonla birinci sıradayız. Maç başına en çok şut atan ve isabet sağlayan takımız. Dolayısıyla kimse bu takıma ‘top oynayamıyor, oyunu yönlendiremiyor, pozisyona giremiyor’ diye eleştiri de getiremez. Bunu da kabul etmiyorum. Oyunu oynama, pozisyona girmeyle alakalı bütün eleştirileri ret ediyorum. Topa sahip olma, oyuna hükmetme noktasındaki gelen eleştirilerin hepsini ret ediyorum. Daha farklı gelen eleştiriler varsa haklı olanları da kabul ediyoruz. Bu konuda çok fazla ısrarcı olmak istemiyorum" dedi.

Bursaspor yenilgisi ile ilgili konuşan Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Sağlam, şunları dile getirdi.
"Bursaspor ile alakalı yapılan analizlerde, topa sahip olma yüzde 63’lük bir oran var. Bunun yanında 16 tane korner kullanmışız, 28 tane kaleye şut atmışız ve ikili mücadele kazanma oranında da çok ciddi anlamda üstünlüğümüz var. Dolayısıyla Bursaspor maçında tabi maalesef istemediğimiz bir sonuç aldık. Hepimiz üzüldük. Bu maçla alakalı ‘rezil futbol, pasif futbol’ gibi eleştirileri de ret ediyorum. Biz pozisyona da girdik. 8 tane pozisyonumuz var. O maç bizim lehimize 6-3’de bitebilirdi. Bazı pozisyonlarda kalecinin şansı, vurulan toplar yüzüne, eline çarptı ve girmedi. Bazı pozisyonlarda futbol şansızlığı, bazılarında bizim beceriksizliğimiz, bazılarında da rakip kalecinin de yeteneği ön plana çıktı ama orada da biz oyunu kazanmayı çok istedik, yeteri kadar pozisyona girdik, yeteri kadar mücadele ettik. Dolayısıyla sadece sonuç alamadık. O maçtaki eleştirilerin de birçoğuna kesinlikle katılmıyorum."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun OMÜ'de iki öğretim üyesi Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları listesine girdi

Samsun OMÜ'de iki öğretim üyesi Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları listesine girdi