02 Aralık 2021 Perşembe

FUAT ÇAPA'NIN 2-0'LIK BANDIRMASPOR YENİLGİSİ YORUMU! DENGEMİZ BOZULDU

Fuat Çapa'nın 2-0'lık Bandırmaspor yenilgisi yorumu! Dengemiz bozuldu

Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Fuat Çapa, 2-0'lık Royal Hastanesi Bandırmaspor mağlubiyeti sonrası yaptığı yorumda "Dengemiz bozuldu" dedi.

30 Ekim 2021 Cumartesi 18:42 SAMSUNSPOR

Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Fuat Çapa, deplasman maçında Royal Hastanesi Bandırmaspor'a 2-0 yenilmeleri ile ilgili açıklamalarda bulundu.


Yenilginin ardından açıklama yapan Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Çapa, "Son paslarımız, son inisiyatiflerimiz çok doğru değildi. Diomande’nin sakatlanmasından sonra orta sahadaki dengemizi bozuldu ve ilk yarının son dakikasında yediğimiz gol rakibin motivasyonu açısından çok doğru bir zamanda geldi" dedi.

Maçı değerlendiren Teknik Direktör Fuat Çapa, "Bandırmaspor karşılaşması zor bir karşılaşma. Bugün sadece rakiple değil, aynı zamanda stadın bulunmuş olduğu konum yani rüzgarın ne kadar etkili olduğunu biliyorduk. Birinci devreye rüzgarı arkasına alan takımın avantajlı bir durumda başlayacağını tahmin ediyorduk. Maç esnasında da bunu çok net bir şekilde de gördük. Çünkü rüzgara karşı oynamanız çok kolay olmuyor. Buna rağmen ilk yarı iki takımda kontrollü oynadı. Bizde çok pozisyon vermedik ama çok da pozisyona girmedik. Ortada geçen bir karşılaşmaydı. Diomande’nin sakatlanmasından sonra orta sahadaki dengemizi bozuldu ve ilk yarının son dakikasında yediğimiz gol rakibin motivasyonu açısından çok doğru bir zamanda geldi. Bizim açımızdan da kötü bir zamanda geldi. İkinci yarıdaki oyun ilk yarının tam tersi oldu. Biz biraz daha fazla topa sahip olan taraf olduk. Biraz daha etkili olmaya çalıştık. Duran toplar kullandık ama rüzgarın avantajını değerlendirerekten kullanamadık. Bu konuda eksik olduğumuzu söyleyebilirim. 18 etrafından son tercihlerimiz, son paslarımız, son inisiyatiflerimiz çok doğru değildi. İkinci gol risk aldığımız bir dönemde geldi. 1-1’i yakalayalım derken rakibimiz kontrayı yakaladı ama ona rağmen yemememiz gereken bir gol oldu. Çünkü defansımız doğru şekilde duruyordu. Orada kalecimiz ile oyuncumuzun arasındaki iletişimin ya da birlikte hareket etmemenin vermiş olduğu dezavantajla rakibimiz iyi bir şekilde değerlendirdi" diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yılport Samsunspor'da sıcak gelişme! Genel Menajer Mustafa Aztopal istifa etti

Yılport Samsunspor'da sıcak gelişme! Genel Menajer Mustafa Aztopal istifa etti