29 Kasım 2021 Pazartesi

FUAT ÇAPA'NIN MAÇ ANALİZİ! BİZDE NASIL BİR SAMSUNSPOR İZLEYECEĞİZ MERAK EDİYORDUK

Fuat Çapa'nın maç analizi! Bizde nasıl bir Samsunspor izleyeceğiz merak ediyorduk

Yılport Samsunspor'un yeni Teknik Direktörü Fuat Çapa, golsüz biten BB Erzurumspor maçı ile ilgili yaptığı analizde, "Bizde sahada nasıl bir Samsunspor izleyeceğiz diye merak ediyorduk" dedi.

24 Ekim 2021 Pazar 16:13 SAMSUNSPOR

Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Fuat Çapa, Büyükşehir Belediye Erzurumspor maçı sonrası açıklamalarda bulundu.


Golsüz biten maç için "Bugün herkes gibi bizde sahada nasıl bir Samsunspor izleyeceğiz diye merak ediyorduk" diyen Fuat Çapa, oyuncularının saha performansı ile ilgili analizlerde bulundu.

Takımda defansif anlamda çok büyük sıkıntılar olduğunu kaydeden Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Çapa, "Yapmış olduğumuz tespitler ve analizlerde bizim bundan sonraki oynamak istediğimiz şablona göre çalışmalarımızı yapmamız için çok fazla bir zamanımız olmadı ama 2 günde olsa oyuncularımızla daha çok diyalog halinde konuşarak halletmeye çalıştık. Özellikle takım savunması anlamında çok büyük sıkıntılarımız vardı. Çünkü mesafeler inanılmaz derecede açıktı. Buna bir önlem almamız gerekiyordu. Bugünkü oyun disiplini gayet iyiydi. Her ne kadar 10-15 dakika tedirgin gibi başlamış olsak da her geçen dakika sahada doğru pozisyon alan bir Samsunspor vardı. Rakibimize 90 dakika süresince pozisyon vermedik diyebiliriz. Diğer taraftan kendi girmiş olduğumuz birkaç tane iyi pozisyonlar vardı. Geçiş oyunlarını daha iyi değerlendirmemiz gerekiyordu. Zaman zaman doğru tercihler ve doğru koşular yapmadığımız için maalesef istediğimiz sonucu alamadık" dedi.

İNŞALLAH BUNDAN SONRA
Sonuç hariç sahada çok olumlu şeyler gördüğünü ifade eden Fuat Çapa, "İnşallah bundan sonraki süreçte biraz daha üzerine koyarız ve oyuncularımız birbirini daha iyi tamamlar. Çünkü bu bir takım oyunu. Takım oyunu olduğu için de oyuncular topa sahip olan, alanlara koşan, doğru pozisyonda duran saha içerisinde olduğu zaman coşkulu ve ne yaptığını bilen bir takım haline geleceğiz. Ondan sonraki süreçte de inşallah sonuçlar istediğimiz gibi olacak" diye konuştu.

GERİDEYİZ
Genel olarak takımda ligin iyi oyuncuları olduğunu belirten Fuat Çapa, "Milli takım arası önümüzde 2 tane lig karşılaşması var. Bu 2 karşılaşmada bu oyunun üzerine biraz daha koyarak ve istediğimiz skoru alıp devam edebilirsek milli takım arasından sonra daha iyi işler yapacağız. Genel olarak takımda ligin iyi oyuncuları var. Buraya gelmeden analiz yapmıştım. Sadece 3-4 tane oyuncu 8 karşılaşmada birlikte oynamış. Onun haricinde genelde değişken bir kadro ile sahaya çıkılmış. Bunun nedenleri sakatlık olabilir, geç gelen oyuncular olabilir. Mutlaka nedenleri vardır. Ama bu ligin bu haftasına kadar sayı olarak baktığımızda ligde rekabet edeceğimiz takımlara da baktığımızda biz o konuda da gerideyiz. Bugün Ankaragücü, Eyüpspor, Bandırmaspor gibi takımlar bugüne kadar oynamış olduğu karşılaşmalarda en az 7-8’i ile birlikte oynayan oyunculardan oluştu. Buda sahada birbirini tanıyan ve oyun planını doğru uygulayan oluşum sağlıyor. Bizde mümkün olduğu kadar belki 11 olmasa da en azından 7-8 tane oyuncunun üzerinde çok fazla duraraktan diğer oyuncuları rekabet içerisine sokmamız gerekiyor. Rekabeti ne kadar takım içerisinde arttırırsak verimi de o kadar almış oluruz" şeklinde konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Canik Belediye Başkanı Sandıkçı makam kapısının herkese açık olduğunu söyledi

Canik Belediye Başkanı Sandıkçı makam kapısının herkese açık olduğunu söyledi