26 Mayıs 2019 Pazar

SAMSUN VALİSİ OSMAN KAYMAK'TAN İŞ ADAMLARINA SAMSUNSPOR SİTEMİ

Samsun Valisi Osman Kaymak'tan iş adamlarına Samsunspor sitemi

Samsun Valisi Osman Kaymak, iş adamlarına Samsunspor için başlatılan yardım kampanyasına kağıt toplayarak geçimini sağladığı halde 555 TL yardım yapan Kibar Keskin'i örnek göstererek, "İmkanı olan işadamları lütfen kağıt toplayan Kibar amca'yı örnek alın" diyerek sitem etti.

18 Ocak 2018 Perşembe 19:26 SAMSUNSPOR

Samsun Valisi Osman Kaymak, bir alışveriş merkezinde düzenlenen 'Bu Şehrin Çocukları Samsunsporludur' etkinliğinde, Samsunspor için başlatılan yardım kampanyası ile ilgili işadamlarına adeta sitem etti.


Samsunspor takımının 20 Ocak 1989 tarihinde geçirdiği kaza nedeni ile  düzenlenen Bu Şehrin Çocukları Samsunsporludur etkinliğinde konuşan Samsun Valisi Osman Kaymak, işadamlarına  "Özellikle imkanı olan işadamlarına sesleniyorum. Lütfen kağıt toplayan Kibar Amca’yı örnek alın. O elinden gelen her şeyi verdi. İmkanı olup da vermeyen ve seyreden arkadaşlara sesleniyorum; bugün Samsunpor’un kara günü, aynen kazada olduğu gibi. Lütfen Samsunsporumuza el atalım. İnşallah Samsunsporumuzu ihtişamlı günlerine tekrar geri getirelim" diyerek seslendi.

Bir alışveriş merkezinde düzenlenen etkinliğe katılan bin öğrenci Kırmızı Beyaz En Büyük Samsun, Kırmızı Beyaz Sevdamız Samsun’ tezahüratları yaparken Samsun Valisi Osman Kaymak, 5 futbolcunun yaşamını yitirdiği 20 Ocak 1989 yılında yaşanan trafik kazası ile ilgili de, "Samsunspor dışarıda anıldığı zaman herkes bu kazayı hatırlıyorlar ama Samsunsporlular hiç unutmuyorlar. Gerçekten gördük ki; Samsunspor Samsunumuzun ortak paydası. Acılarımız, iyi günlerimiz bizi birbirimize bağlayan ortak değerler. Bu genç kardeşlerimiz hayatlarının baharında belki de Samsun’a büyük bir müjdeyle dönecekken, Malatya deplasmanına giderken hayatlarını kaybettiler. Allah onlara rahmet eylesin, mekanları cennet olsun. O günlerden kalan Emin Bey kardeşimize Allah acil şifalar versin. Bundan sonraki hayatlarında Allah yaralılarımıza iyi ve sağlıklı günler nasip eylesin" dedi.
 


İSTENİLEN PARAYI TOPARLAYAMADIK

Samsunspor’un son zamanlarda ciddi bir sınavdan geçtiğini ifade eden Vali Osman Kaymak,  Samsunpor için başlatılan yardım kampanyası ile ilgili ise, "Ekonomik sıkıntılar var. Biz Valilik olarak bir kampanya başlattık. Özellikle Samsunspor taraftarlarına teşekkür ediyorum. Büyük destek verdiler ve büyük bir beraberlik havası oluştu ama maalesef hala amacımıza ulaşamadık. İstenilen parayı toparlayamadık. Tahtanın açılması ve yeni transferler yapmamız lazım. Aksi takdirde ikinci yarıda bizi zor günler bekliyor. Ama hala ümitler tükenmiş değil" diyerek işadamlarına yaptığı çağrıda şunları dile getirdi. 
  


KİBAR AMCAYI ÖRNEK ALIN

"Özellikle imkanı olan işadamlarına sesleniyorum. Lütfen kağıt toplayan Kibar Amca’yı örnek alın. O elinden gelen her şeyi verdi. İmkanı olup da vermeyen ve seyreden arkadaşlara sesleniyorum; bugün Samsunpor’un kara günü, aynen kazada olduğu gibi. Lütfen Samsunsporumuza el atalım. İnşallah Samsunsporumuzu ihtişamlı günlerine tekrar geri getirelim.”dedi.
 
Düzenlenen etkinliğe İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Güral Karayılmaz, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Okul Müdürleri, Samsunspor teknik ekip ve futbolcular, Samsunspor taraftarları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsunspor'un yas günü! 20 Ocak kazasında hayatını kaybedenler anıldı

Samsunspor'un yas günü! 20 Ocak kazasında hayatını kaybedenler anıldı