20 Ocak 2022 Perşembe

SAMSUN'DA SAMSUNSPOR'UN 20 OCAK KAZASINDA HAYATINI KAYBEDENLER DUALARLA ANILDI

Samsun'da Samsunspor'un 20 Ocak kazasında hayatını kaybedenler dualarla anıldı

Samsun'da 20 Ocak 1989 yılında Havza karayolunda yaşanan trafik kazasında hayatını kaybeden Samsunspor kafilesinde yer alan Teknik Direktör Nuri Asan, futbolcular Muzaffer Badalıoğlu, Mete Adanır ve Zoran Tomiç ile otobüs şoförü Asım Özkan dualarla anıldı.

20 Ocak 2021 Çarşamba 17:43 SAMSUNSPOR

Yılport Samsunspor Kulübü yöneticileri ve belediye başkanları 20 Ocak 1989 tarihinde trafik kazasında hayatını kaybeden isimleri Asri ve Kıranköy Mezarlıklarında gerçekleşen tören ile andı.


Türk futbolunun en acı günlerinden biri olan 20 Ocak 1989 tarihinde Malatyaspor ile oynanacak Türkiye 1. Futbol Ligi karşılaşması için Malatya’ya giden Samsunspor takımı, sabah saat 09.30 sıralarında Samsun’un Havza ilçesinde bir kamyonla çarpışması sonucu kafileyi taşıyan otobüs uçuruma yuvarlanmış ve kazada Teknik Direktör Nuri Asan, futbolcularımız Muzaffer Badalıoğlu ve Mete Adanır ile otobüs şoförü Asım Özkan olay yerinde, futbolcumuz Zoran Tomiç ise Sırbistan’da altı ay komada kaldıktan sonra vefat etmişti.

Yılport Samsunspor Kulübü, acı kazanın 32’nci yıl dönümünde elim kazayı hatırlatmak için Asri ve Kıranköy mezarlığında anma töreni düzenledi. Teknik Direktör Nuri Asan ve otobüs şoförü Asım Özkan’ın Asri ve Kıranköy mezarlıklarındaki mezarı başına çelenk koyuldu ve dua edildi. Asri mezarlıkta bulunan ve kazada yaralanıp yıllar sonra vefat eden menajer Yüksel Özan, geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden eski yöneticilerimizden Tarık Kaptan ve Samsunspor Futbol Kulübü A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Mustafa Kemal Erkanat’ın da Kıranköy mezarlığındaki kabri başında dua yapıldı.Hayatlarını kaybedenler için Samsunspor’u en iyi şekilde temsil etmeleri gerektiğini belirten Yılport Samsunspor Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam, “Bu insanlar Samsunspor için hayatlarını verdiler. Biz de Samsunsporlu olarak taraftarımızla tüm camiamızla birlikte Samsunspor’u en iyi şekilde temsil etmek zorundayız. Onlar Samsunspor için hayatlarını kaybederken takım Süper Lig’deydi. Biz hep birlikte kenetlenerek onlardan aldığımız emaneti yerine iade etmemiz lazım. Hep beraber bir araya gelerek onların futbol adına oluşturduğu değerleri göz önüne alarak o ruhu tekrar iliklerimize kadar hissederek öncelikle Samsunspor’u Süper Lig’e taşıyacağız” dedi.

Törende konuşan Samsunspor Kulübü Derneği Başkan Vekili Savaş Boyar ise, “32 yıl önce ciğerimize köz gibi düşen bizi derinden yakan bir acının ölüm yıl dönümü için buradayız. 20 Ocak 1989 bizler için çok anlam ifade eden bir gün. O gün Samsunumuz 5 evladını toprağa verdi” diye konuştu.

Aynı zamanda Mete Adanır için Kıbrıs’ta, Muzaffer Badalıoğlu için Zonguldak’ta ve Zoran Tomiç için de Sırbistan’da mezarları başında tören düzenlendiği öğrenildi. Törene Samsunspor Futbol Kulübü A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Veysel Bilen, Genel Müdür Soner Soykan, Genel Menajer Mustafa Aztopal, Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam, Samsunspor Kulübü Derneği Başkan Vekili Savaş Boyar, Yönetim Kurulu Üyeleri, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, TFF Samsun Bölge Müdürü İbrahim Güven, teknik heyetimiz, A takım ve altyapı futbolcularımız ile taraftarlar katıldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun 19 Mayıs Stadı önüne yapılan Futbol Şehitleri Anıtının açılışı gerçekleştirildi

Samsun 19 Mayıs Stadı önüne yapılan Futbol Şehitleri Anıtının açılışı gerçekleştirildi