29 Kasım 2021 Pazartesi

SAMSUNSPOR ALT YAPI TESİSİ İÇİN FUAT KÖKTAŞ BAKAN KASAPOĞLU İLE GÖRÜŞTÜ

Samsunspor Alt Yapı Tesisi için Fuat Köktaş Bakan Kasapoğlu ile görüştü

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Alt Yapı Tesislerinin 5+5 yıl Samsunspor'a verilmesi için Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu ile görüştü! Dosya Cumhurbaşkanı Erdoğan'a gidiyor.

29 Haziran 2021 Salı 18:49 SAMSUNSPOR

Samsunspor Kulübünün 10 yıllığına kiralanmasını istediği Alt Yapı Tesisi alanı ile ilgili sorunu AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş çözüme kavuşturmak için Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu ile görüştü.


Geçtiğimiz günlerde yapılan Samsunpor Kongresinde de tartışma konusu olan Alt Yapı Tesisleri ile ilgili kongre salonunda da bilgiler veren milletvekili Fuat Köktaş'ın meseleyi Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'na aktardığı öğrenildi. Yılport Samsunspor'un Batı Park'a yaptırdığı Futbol Akademisi Mustafa Kemal Erkanat Tesislerinin yer tahsisinde yaşanan 1 yıllık kiralama süresi ile ilgili yaşanan soruna AK Parti Milletvekili Köktaş müdahale etti.

Fuat Köktaş'ın söz konusu tesislerin Samsunspor Kulübüne 5+5 yıllığına kiraya verilmesi için Bakan Kasapoğlu'na rapor sunduğu, bakanın ise kendisine sunulan rapora olumlu baktığı, tesislerin 10 yıllığına kiralanması ile ilgili dosyanın da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın onayına sunulacağı kaydedildi. Hedef Halk Gazetesinde yer alan haberde milletvekili Köktaş'ın alt yapı tesislerinin Samsunspor'a uzun vadeli bir anlaşma ile verilmesi için Bakan Kasapoğlu ile görüştüğü bilgisi yer aldı.

Yılport Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım ise geçtiğimiz günlerde yapılan Samsunspor Kongresinde alt yapı tesislerinin 1 yıllığına kiraya verilecek olması sebebi ile bankaların kredi vermediklerini ve tesis alanın en az 10 yıllık kiraya verilmesi gerektiğini dile getirmişti.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Elmalı Davasında şoke eden Samsun detayı

Elmalı Davasında şoke eden Samsun detayı