10 Ağustos 2020 Pazartesi

SAMSUNSPOR BAŞKANI İSMAİL UYANIK'TAN O AVUKATLARA ZEHİR ZEMBEREK TEPKİ

Samsunspor Başkanı İsmail Uyanık'tan o avukatlara zehir zemberek tepki

Samsunspor Kulübü Başkanı İsmail Uyanık, Nuri Asan Tesislerinde düzenlediği basın toplantısında kulübün davalarına bakan bazı avukatlara zehir zemberek açıklamalarda bulunarak tepki gösterdi.

29 Ağustos 2018 Çarşamba 15:25 SAMSUNSPOR

Samsunspor Kulübü Başkanı İsmail Uyanık, Samsunspor üzerinden davalara bakan bazı avukatların futbolcu alacakları ile ilgili yapılan anlaşmaları bozdurmaya çalıştığını açıklayarak bu durumu sert bir dille eleştirdi.


Dolar ve Euro'da yaşanan artış nedeni ile döviz üzerinden ödenmesi gereken yabancı futbolcu alacaklarının yüzde 40 oranında katlandığını açıklayan İsmail Uyanık, Samsunspor üzerinden senelerdir davalar alan iki avukatın ismini vererek, "Bu işi iş edinmiş avukat güruhu var. Yabancı futbolcularla Coşkun arkadaşımız anlaşmaya çalıştı avukat devreye girip anlaşmayı bozdurmaya çalıştı. Daha düne kadar Bora İmadoğlu denilen avukat Angan ile ilgili anlaşmamızı bir takım kulplar bularak anlaşmanın geçerli olmadığını ispat etmeye çalışıyor  federasyon nezdinde" dedi.İsmini verdiği avukatların Samsunspor'un bütün sıkıntılı işlerinde yer aldığını kaydeden Başkan İsmail Uyanık, basın toplantısında avukatlarla ilgili, şunları dile getirdi.
"Tahtayı açmak için ismini verdiğimiz futbolcuların dışında kimse bize bir kuruş indirim yapmadı. Bazı bu işi iş edinmiş avukat güruhu var.  Samsun'da Bora İmadoğlu, Sami Dinç denilen avukatlar var. Bunlar Samsunspor'un bütün sıkıntılı işlerinde bir bakıyorsunuz hep aynı isimler. Bunlar Samsunspor üzerinden senelerdir davalar alarak bu işi yapıyorlar. Samsunspor'un şirket olduğunu duyunca bunların hiç biri bir kuruş aşağı inmedi. Yabancı futbolcularla Coşkun arkadaşımız anlaşmaya çalıştı avukat devreye girip anlaşmayı bozdurmaya çalıştı. Daha düne kadar Bora İmadoğlu denilen avukat Angan ile ilgili anlaşmamızı bir takım kulplar bularak anlaşmanın geçerli olmadığını ispat etmeye çalışıyor  federasyon nezdinde. Türkiye buralara gelmiş. Türkiye de son dönemde parayı kazananlar, paracı menejerler, gerçekçi olmayan, dürüst olmayan  bunlarla işbirliği yapan bir kısım yönetici ve spor hukukçuları. Bu büyük parayı paylaşan ve bundan karlı çıkan güruhu ancak şirketleşerek ortadan kaldırabiliriz. Bu toz duman durum devam ettiği müddetçe bu türlü kötü niyetli insanlar para kazanmaya, Türk futbolunun sırtından asalak olarak kan emmeye devam edecek."
Kaynak:SamsunKentHaber

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da lise öğrencisi Özgür Ulaş Yiğit'in bağışlanan organları 4 hastaya umut oldu

Samsun'da lise öğrencisi Özgür Ulaş Yiğit'in bağışlanan organları 4 hastaya umut oldu