20 Mart 2019 Çarşamba

SAMSUNSPOR KAYYUM BAŞKANI KARAYILMAZ, İSMAİL KÜÇÜKKAYA VE YILMAZ VURAL'I KINADI

Samsunspor Kayyum Başkanı Karayılmaz, İsmail Küçükkaya ve Yılmaz Vural'ı kınadı

Samsunspor Kulübü Kayyum Başkanı Ahmet Güral Karayılmaz, yaptığı açıklamada İsmail Küçükkaya ve Yılmaz Vural'ı kınadıklarını açıkladı.

12 Nisan 2018 Perşembe 14:20 SAMSUNSPOR

Samsunspor Kulübü Kayyum Başkanı Ahmet Güral Karayılmaz, Samsunspor üzerinde yapılan algı operasyonlarına tepki gösterdi.


Fox TV'de Çalar Saat programını sunan İsmail Küçükkaya geçtiğimiz günlerde Samsunspor-İstanbulspor maçı öncesi futbolcularla birlikte sahaya çıkan başörtülü çocukları hedef göstermişti. 

İsmail Küçükkaya'nın ardından ise Eskişehirspor Teknik Direktörü Yılmaz Vural, " Ben ilk defa böyle bir şey yaşıyorum. Camiadan federasyona kadar beni arayıp Eskişehirspor'a git, bu takım ligda kalmalı' dediler. O kadar önemli bir camia ve geçmişe sahip bir takım" açıklaması yaparak Samsunspor camiasının tepkisini üzerine çekti.

Samsunspor Kayyum Başkanı Ahmet Güral Karayılmaz bugün düzenlediği basın toplantısında İsmail Küçükkaya ve Yılmaz Vural ile ilgili açıklamalarda bulundu. 

Ahmet Güral Karayılmaz, toplantıda yaptığı açıklamada, Fox TV'de Çalar Saat programını sunan İsmail Küçükkaya'nın İstanbulspor maçında sahaya çıkan başörtülü kız çocuklarını yayında haber olarak gündeme getirmesi ile ilgili, "Samsunpor-İstanbulspor maçında sahaya çıkarttığımız evlatlarımızla ilgili bir yayıncı kuruluş tarafından haber niteliği taşıyormuş gibi bir algı operasyonu yapıldı. İsmail Küçükkaya beyefendiyi kınıyorum. Burası demokratik bir ülke. Hiç kimsenin kılık kıyafeti ile uğraş içerisinde değiliz. Bugün bunları konuşuyor olmak abesle iştigaldir. Yanında başörtülü olmayan çocuğumuzda vardı olanda vardı." dedi.

Ligin son haftalarına doğru Samsunspor üzerinde bazı çevrelerin algı operasyonları yapmaya başladığını Denizlispor camiasından Bülent Ertuğrul'un küme düşecek takımlar arasında Samsunspor'u gösterdiğini ardından ise Eskişehirspor Teknik Direktörü Yılmaz Vural'ın kendilerini şok eden bir açıklama yaptığını dile getiren Samsunspor Kayyum Başkanı Ahmet Güral Karayılmaz, açıklamasında şunları dile getirdi.

SAMSUNSPOR KÜME DÜŞMEZ
"Futbol sahada oynanırken dışarıdan da bir takım etkenlerinde saha içine etki etme amaçları bizleri zorunlu bir açıklamaya mecbur bıraktı.  Samsunpor-İstanbulspor maçında sahaya çıkarttığımız evlatlarımızla ilgili bir yayıncı kuruluş tarafından haber niteliği taşıyormuş gibi bir algı operasyonu yapıldı. İsmail Küçükkaya beyefendiyi kınıyorum. Burası demokratik bir ülke. Hiç kimsenin kılık kıyafeti ile uğraş içerisinde değiliz. Bugün bunları konuşuyor olmak abesle iştigaldir. Yanında başörtülü olmayan çocuğumuzda vardı olanda vardı.  Lig bir maraton bu maraton sonunda 3 takım düşecek. Bir kaç hafta önce Denizlispor camisından Bülent Ertuğrul düşecek takımı ilan etti. O algı operasyonuna başladı bugün iş farklı bir boyuta geldi. Ben de buradan söylüyorum Samsunspor küme düşmez. Biz başka bir takımı yıpratma noktasında kimseyi yaftalamak bize yakışmaz. Yılmaz Vural'ın beni federasyondan aradılar Eskişehirspor'un düşmemesi lazım dediler şeklinde ki sözlerini dehşet içinde okuduk. Bunu şiddetle kınıyoruz. Yılmaz Vural'ın  Samsunspor'un üzerine basarak bir yere gelme şansı yok, Ben soruyorum. Sizi federasyondan kim aradı. Eskişehirspor'un küme düşmemesi gerektiğini kim size söyledi. "

ATATÜRK'ÜN MİLLİ MÜCADELEYİ BAŞLATTIĞI ŞEHRİN TAKIMI
"Samsunspor, en az Eskişehirspor kadar tarihi başarılarla dolu, bağrından güzide sporcular çıkartmış, Atatürk'ün milli mücadeleyi başlattığı şehrin takımıdır.  Hocamız bu işlerden vazgeçsin. Bu saatten sonra sahada futbolcular konuşur. Ama dışarIdan beni çok istediler, aman Eskişehirspor düşmesin dediler gibi laflarla, Samsunspor sahipsiz mantığı ile bir yere varamazsınız. Bizim inancımız futbolcularımıza tam. Yılmaz Vural'ın sözleri ile ilgili federasyona sesleniyoruz. Bu sözlerle ilgili bir işlem yapacak mısınız. Bu konu ile ilgili federasyon ile hemen yazışmalara başlayacağız."
SamsunKentHaber

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

SAYSİAD Başkanı Dağdelen, Külliye'de Büyük Roman Buluşması etkinliğine katıldı

SAYSİAD Başkanı Dağdelen, Külliye'de Büyük Roman Buluşması etkinliğine katıldı