26 Ekim 2021 Salı

SAMSUNSPOR'U KORONA VİRÜS VURDU! 7 FUTBOLCU COVİD OLDU

Samsunspor'u Korona Virüs vurdu! 7 futbolcu Covid oldu

Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, yaptığı açıklamada Korona Virüs'ün takımı vurduğunu toplam 7 futbolcunun Covid-19 olduğunu bunların 4'ünün ise son testlerinin negatif çıktığını söyledi.

14 Ekim 2020 Çarşamba 22:31 SAMSUNSPOR

Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, bugün gerçekleştirdiği açıklamada takımda daha önce Korona Virüs olan 4 futbolcunun son testlerinin negatif çıktığını, 3 futbolcunun ise Covid testinin pozitif olduğunu söyledi.


"Korona Virüs bizi vurdu" diyen Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, takım oyuncusu Gökhan Alsan'dan sonra yapılan son testlerde Veli Çetin ve Freddy Plumain'in Covid-19 testlerinin pozitif çıktığını açıkladı.

Samsunspor'da Caner, Erkam, Burak Çalık'ın Korona Virüs olduklarını ve Akhisarspor karşılaşmasına bu nedenle Covid-19'a yakalanan 5 futbolcunun katılamadığını kaydeden Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam,  "İlk maç Altay sonrasında maalesef bütün ülkemizi ve dünyayı etkileyen koronavirüs belası bizi gerçekten vurdu. Çok fazla bunu dile getirmiyoruz. Bir mazeret olarak bunu ortaya koymuyoruz. Çünkü biz bu kadroyu bu günler için yaptık. Dolayısıyla her futbolcu bizim için önemli ve her futbolcu en az en fazla değer verdiğimiz kadarda bizim için önemli. İkinci haftadan itibaren koronavirüs ile mücadele etmeye başladık. İlk Caner ile başladık, sonrasında Erkam ve Burak Çalık ile devam etti. Üçüncü haftasında Bandırmaspor deplasmanında 3 oyuncumuzu oynatamadık. Akhisarspor maçında 5 koronavirüs vakalı ve bir de Kevin Boli’nin sakat olması nedeniyle oynayamadı. Bunlar devam ediyor. " dedi.

KORONA VİRÜS VE SAKATLIKLAR
Bu hafta İstanbulspor maçında da sıkıntıların olacağını belirten Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Korona Virüs'ün yanı sıra sakatlanan futbolcularında olduğuna dikkati çekerek şunları dile getirdi.
 “Gökhan Alsan’ın ve Tomane’nin bir sakatlığı var. Onlar bu hafta aramızda olmayacak. Boli sakatlıktan döndü. Dün de kısmi bir şekilde takımla antrenmanlara başladı. Hafta sonunda onu kullanmamız zor görünse de yine de kadroya almayı istiyoruz. Vukan Savicevic koronavirüsten etkilenip çıktı. Futbolcularımız 14 gün karantinadan sonra antrenmanlara başlıyor ama 14 günün vermiş olduğu olumsuz etkiler halen devam ediyor. Onları ortadan kaldırmak da zaman alıyor. Biz bu geniş kadroyu oluştururken bu günleri düşünerek oluşturduk. Sonucunda oyuncularımız hepsine güveniyoruz. Cumartesi günü çıkacaklar ellerinden geleni yapacaklar. Şampiyonluk yolundaki yürüyüşümüz de inşallah kayıpsız olarak devam edecek. Gyasi ve Ahmethan karantinadan yeni çıktılar. Fiziksel olarak eksiklikleri var. Kullanabildiğimiz kadar en verimli şekilde değerlendirmeyi düşünüyoruz."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Atakum Belediyesi Mehmet Soykan'ın ismini çocuk parkına verdi

Samsun'da Atakum Belediyesi Mehmet Soykan'ın ismini çocuk parkına verdi