30 Kasım 2021 Salı

SAMSUNSPOR'UN 31 YILDIR YAPILAMAYAN ANITININ İHALESİNİ YÜKSEL YILDIRIM YAPTIRDI

Samsunspor'un 31 yıldır yapılamayan anıtının ihalesini Yüksel Yıldırım yaptırdı

Samsunspor için 31 yıldır yapılacağı söylenen ancak bir türlü yapılamayan anıtın ihalesi kulüp başkanı Yüksel Yıldırım'ın girişimleri ile yapıldı.

08 Eylül 2020 Salı 13:54 SAMSUNSPOR

Samsunspor için 31 yıldır yapılacağı vaatleri verilen ancak yapılmayan 20 Ocak Futbol Şehitleri Anıtı'nın ihalesi yapılırken, Samsunspor Anıtının 30 Aralık 2020'de tamamlanacağı açıklandı.


Samsunspor Anıtı, Samsun'un Canik ilçesinde bulunan Millet Bahçesine yapılacağı açıklanmıştı. Samsun Millet Bahçesi açılışında ise burada Samsunspor Anıtının olmadığı görülürken, bu durum tepkilere neden olmuş, Samsunspor Kulübü Başkanı Yüksel Yıldırım ise bunun üzerine "Anıtı biz yaparız" demişti.

31 yıldır Samsunspor Anıtının yapılmasını bekleyen taraftarlar ise Yüksel Yıldırım'ın bu çıkışını desteklerken, Yıldırım anıtın 19 Mayıs Stadının önüne yapacaklarını açıklamıştı.

İşte o anıtın bugün ihalesi yapılırken, Samsun Gazetesinden Salim Yıldız, 20 Ocak Futbol Şehitleri Anıtı ile ilgili son gelişmeleri taraftarlara aktardı.Salim Yıldız'ın haberine göre Kırmızı-Beyazlı yönetim, 31 yıldır yapılamayan '20 Ocak Futbol Şehitleri' Anıtı'nın ihalesini gerçekleştirdi. Özel bir firmanın aldığı ve proje aşamalarının tamamlandığı anıt 30 Aralık'ta tamamlanacak ve 20 Ocak Anma törenlerinde hazır olacak. 32. yılında Samsun 19 Mayıs Stadyumu'nun en güzel yerine yapılacak olan 20 Ocak Anıtı'nın birebir orjinal heykel boyutlarında olacak. 

ASIM ÖZKAN'DA DAHİL EDİLDİ
Daha önce yapılan çalışmada yer almayan otobüs şoförü Asım Özkan'da bu kez anlamlı projeye dahil edildi. Önümüzdeki günlerde 19 Mayıs Stadyumu'nda anıt projesi ile ilgili ihaleyi alan firmanın da yer tespit çalışmaları yapacak. Stadyum projesine sosyal medyada oldukça destek veren Kırmızı-Beyazlı taraftarlarda anıt projesi sonrası büyük mutluluk yaşamıştı

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

samsun

10 Eylül 2020 Perşembe 09:31

KralllllllllllllBabakoooooo

gökhan

08 Eylül 2020 Salı 15:17

ADAM ADAMMMMMMMMMMMMMMMMBaşkan seviliyorsun

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Ayakta yolcu alımı yasaklandı ama! Samsun'da tramvay tıka basa ayakta yolcu ile dolu

Ayakta yolcu alımı yasaklandı ama! Samsun'da tramvay tıka basa ayakta yolcu ile dolu