24 Haziran 2019 Pazartesi

SAMSUNSPOR'UN KADER MAÇI ÖNCESİ RAYLI SİSTEM HATTINDA KAZA OLDU SEFERLER DURDU

Samsunspor'un kader maçı öncesi raylı sistem hattında kaza oldu seferler durdu

Samsun'da tramvay seferlerinin yaşanan trafik kazası nedeni ile bugün Tekkeköy ilçesine yapılamaması gözleri Pazar günü oynanacak Samsunspor-Denizlispor maçına çevirdi. Samsun'da kaza nedeni ile durdurulan tramvay seferleri Pazar günü Samsunspor maçında Tekkeköy'e gidecek mi!

21 Nisan 2018 Cumartesi 11:57 SAMSUNSPOR

Samsun'da Tekkeköy ilçesine giden tramvaya dün gece bir aracın çarpması ve enerji nakil hatlarını zarar görmesi nedeni ile bugün (21 Nisan 2018 Cumartesi ) Tekkeköy ilçesinde raylı sistem seferleri yapılamıyor.


Samsun'da Tekkeköy ilçesine giden tramvayların, dün gece yaşanan trafik kazası nedeni ile bugün seferlerinin durdurulması sonrası, gözler Samsunspor'un Denizlispor ile Pazar günü Tekkeköy ilçesinde bulunan 19 Mayıs Stadyumunda oynayacağı kritik maça çevrildi. Dün gece yaşanan trafik kazasında otomobil çarpması sonucu bir tren raylardan çıkarken, Örnek Sanayi hemzemin geçitte bulunan enerji nakil hatları ise zarar gördü. Bu nedenle SAMULAŞ A.Ş görevlileri 21 Nisan 2018 Cumartesi (bugün) Tekkeköy'e giden tramvay seferlerini kazanın yaşandığı bölgede gerekli tamirat ve onarımları yapmak için iptal etti.SAMULAŞ A.Ş görevlilerinin, Örnek Sanayi hemzemin geçitte meydana gelen kaza nedeni ile oluşan hasarı gidermek için sabaha kadar çalıştığı öğrenildi. Bugün tramvay seferler Tekkeköy'u ulaşım yapamazken, 22 Nisan 2018 Pazar günü ise seferlerin Tekkeköy'e yapılıp yapılmayacağı da merak konusu oldu.

Bilindiği üzere 22 Nisan 2018 Pazar günü samsunkenthaber Samsunspor'un Denizlispor ile yapacağı kader maçı Tekkeköy'de bulunan yeni 19 Mayıs Stadında oynanacak. 

Maç günleri ise tramvay seferleri ücretsiz yapılıyordu, ancak dün gece yaşanan kaza sonrası Tekkeköy için tramvay seferlerinin Cumartesi günü durdurulması, Örnek Sanayi hemzemin geçitte raylı sistem hattında yaşanan hasarın Denizlispor maçı öncesi giderilip giderilmeyeceği merak konusu oldu. Arızanın giderilememesi durumunda Samsunspor Denizlispor karşılaşması için taraftarların stadın bulunduğu Tekkeköy ilçesine otobüslerle götürülmesi gündeme gelirken, yetkililerden aldığımız bilgiye göre, kaza nedeni ile Tekkeköy seferleri durudurulan raylı sistem hattındaki hasarın Pazar günü öncesi giderilmesi bekleniyor. Kazada enerji nakil hatlarının çöktüğü ve hattı tekrar ulaşıma açmak için yoğun bir çalışma yapıldığı bildirildi.

Samsun-Tekkeköy arası tramvay seferlerinin Samsunspor- Denizlispor maçının oynanacağı Pazar günü ulaşıma açılıp açılmayacağı merak edilirken, 22 Nisan 2018 Pazar günü Tekkeköy'e gidecek olan tramvayların maç nedeni ile ücretsiz olacağı açıklandı. SAMULAŞ A.Ş'den yapılan açıklamada kaza nedeni ile hasar gören hattın onarımının tamamlandığı bildirildi.
SamsunKentHaber

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Erhan Usta, erken seçimde Ankara'dan milletvekili  adayı olacağı iddiasına açıklama yaptı

Erhan Usta, erken seçimde Ankara'dan milletvekili adayı olacağı iddiasına açıklama yaptı