25 Eylül 2021 Cumartesi

SAMSUNSPOR'UN TOPRAK BANK'TAN KULLANDIĞI 500 BİN DOLARLIK KREDİ OLAYININ BİLİNMEYENLERİ

Samsunspor'un Toprak Bank'tan kullandığı 500 bin dolarlık kredi olayının bilinmeyenleri

Samsunspor Kongresinde konu olan Toprak Bank'tan kullanılan 500 bin dolarlık kredi olayı ile ilgili bir köşe yazısı yazan Süleyman Salur, söz konusu kredi ile ilgili bilinmeyenleri kaleme aldı.

12 Temmuz 2021 Pazartesi 14:16 SAMSUNSPOR

SamsunKentHaber köşe yazarı Süleyman Salur, Samsunspor'da İsmail Uyanık'ın başkan olduğu dönemde kullanılan 500 bin dolarlık kredi olayının perde arkasında bilinmeyenleri köşe yazısında yazdı.


Köşe yazısında "Şampiyonluk parolası ile başladığımız sezonu, küme düşmekten son 3 maçta kurtardık. Ligde kaldık, 15 milyon dolar pazarı olan Serkan'ı 7 milyon dolara Galatasaray'a ancak satabildik. Kulübün paraya ihtiyacı olup olmadığını en iyi bilen İsmail Uyanık, Yüksel Yıldırım'dan bankadan kredi çekme talebinde bulundu. Yüksel Yıldırım kendi kredi limiti 250.000 doları banka ile görüşerek 500.000 dolara çıkardı. Veysel Bilen'in Toprak Bank Genel Müdürlüğü döneminde bu para, Samsunspor'a verildi" diyen Süleyman Salur, bu kredinin alınması ve kullanılması ile ilgili dönemin Toprak Bank Müdürü olan Veysel Bilen'in kendi kariyerini zedeleme pahasına insiyatif aldığını dile getirdi.

İsmail Uyanık'ın geçtiğimiz haftalarda yapılan Samsunspor Kongresinde bu kredi ile ilgili Veysel Bilen'e eleştirmesinin haksızlık olduğunu kaleme alan Süleyman Salur, söz konusu 500 bin dolarlık kredinin o dönemde ödenememesi nedeniyle kredinin altına imza atan kulüp yöneticileri ve işadamlarının hesaplarına haciz konulduğunu hatırlattı ve kredi olayı ile ilgili tüm bilinmeyenleri köşe yazısında yazdı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Canik Belediye Başkanı Sandıkçı Şehir Hastanesinde 12 bin kişinin çalışacağını açıkladı

Canik Belediye Başkanı Sandıkçı Şehir Hastanesinde 12 bin kişinin çalışacağını açıkladı