25 Eylül 2021 Cumartesi

SEZGİN GÜMÜŞ YÜKSEL YILDIRIM'A DESTEK AÇIKLAMASI YAPTI

Sezgin Gümüş Yüksel Yıldırım'a destek açıklaması yaptı

Samsunsporn Kulübü eski Başkanı Sezgin Gümüş, Yılport Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım'a destek açıklaması yaptı.

18 Ocak 2021 Pazartesi 02:06 SAMSUNSPOR

Samsunspor eski Başkanı ve SAMKON Genel Başkanı Sezgin Gümüş, Yılport Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım'a destek olunması gerektiğini açıkladı.


Yüksel Yıldırım'ın Yılport Samsunspor'u 2'inci ligden 1'inci lige çıkarttığını ve hedefinin de şuan Süper Lig olduğunu hatırlatan Sezgin Gümüş, "Yüksel Yıldırım'ı sosyal medya üzerinden eleştirmek niyedir anlamış değilim" dedi.

Samsunspor'u kimsenin kişisel hesaplaşmalara kurban etmemesi gerektiği uyarısında bulunan SAMKON Genel Başkanı ve Samsunspor eski Kulüp Başkanı Gümüş, Yüksel Yıldırım ile ilgili yaptığı açıklamada, şunları dile getirdi.
"Pek kıymetli Samsunspor camiası. Samsunspor şehrimizin nazlı gelinidir. Bu güzel geline meftun olmak ise bir şerefidir. Ne yazık ki uzun zamandır büyük bir girdabın içinde akıbeti belirsiz bir şekilde savrulup gitmekteydi. Böylesi vahim bir durumda Yüksel Yıldırım bey takımı alarak Türkiye profesyonel lig ortalamasının üzerinde bir bütçe ile kulübümüzü önce 2. ligden 1. lige çıkarmış, gene Samsunspor da yetişen spor adamı Ertuğrul Sağlam'ı takımın dümenine oturtarak rotayı Süper lige çevirmiştir. Seneler sonra kulübümüz profesyonel yönetim ilkeleri ile buluşarak Süper lige çıkacağı ümidi hepimizde yeşermeye başlamıştır. Hal böyle iken Samsunspor’da yol arkadaşı merhum Mustafa Erkanat beyi de şehit vermiş Azrail’in pençesinden son anda kurtulmuş ve hala sağlığı tam olarak düzelmemiş olan kulüp başkanımız Yüksel Yıldırım'ı sosyal medya üzerinden eleştirmek niyedir anlamış değilim. Bu şartlar altında samimi her Samsunsporlu Yüksel Yıldırım'a ancak şapka çıkartmalıdır. Süper lige giden Samsunspor'u kimse kişisel hesaplaşmalara kurban etmemeli, yönetim, metod ve üslup farkı asla camiada tartışma konusu yapılmamalıdır. Eski şaşalı Anadolu kulüplerinin haline bir bakın bakalım ne hallere düşmüşler! Bir tane Yüksel Yıldırım bulabiliyorlar mı? Lütfen Samsunsporun menfaatlerini her şeyin üzerinde tutarak gerçekçi olalım; Sözde Samsunspor sevgisi ile eleştirdiğiniz ve sağlık sorunları da olan Yüksel Yıldırım'ın kızarak kulübü bıraktığını bir düşünün ne olacak o zaman? Yerine koyabileceğimiz muadil birisi var mı? Varsa bilelim ha yoksa söz konusu Samsunspor ise gerisi teferruattır diyerek susalım ve sezon sonunu görelim. Atatürk armalı ve kırmızı-beyaz formalı takımımızda kulüp başkanlığı yapma şerefine nail olmuş birisi olarak Samsunspor'a yaptıklarından dolayı Yüksel Yıldırım'a yapılacak her eleştiriyi vefasızlık olarak değerlendiriyorum. Tüm Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu (SAMKON) olarak Samsunsporumuza ikbal ışığı olan kulüp başkanımız sayın Yüksel Yıldırım beye tam destek verirken, kulübümüze yaptıklarından dolayı da şükranlarımızı sunuyoruz"

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

serkan

18 Ocak 2021 Pazartesi 14:21

Evlat babaya kızarmı ?Bu ailenin babası Yüksel Yıldırımdır..Olur böyle şeyler

gökhan

18 Ocak 2021 Pazartesi 13:53

Biz başkanımızı seviyoruzBiz bir aileyiz,O bu ailenin babasıdır.olur böyle şeyler Canı sağolsun..

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'a kar yağdı! Yüksek kesimlerde kar kalınlığı 10 santime ulaştı

Samsun'a kar yağdı! Yüksek kesimlerde kar kalınlığı 10 santime ulaştı