17 Haziran 2021 Perşembe

YILPORT SAMSUNSPOR ERTUĞRUL SAĞLAM İLE YENİLMEZLİK SERİSİNİ 9 MAÇA ÇIKARTTI

Yılport Samsunspor Ertuğrul Sağlam ile yenilmezlik serisini 9 maça çıkarttı

Ertuğrul Sağlam ile çıktığı İstanbulspor maçını 1-0 kazanarak yenilmezlik serisini 9 maça çıkartan Yılport Samsunspor, Süper Lig yolunda ilerliyor.. Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, İstanbulspor galibiyetini değerlendirdi.

21 Şubat 2021 Pazar 12:13 SAMSUNSPOR

Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Süper Lig yolunda İstanbulspor'u yenerek önemli bir galibiyet aldıklarını söyledi.


İstanbulspor galibiyetini taraftarlar ve Yüksel Yıldırım'a armağan ettiklerini kaydeden Ertuğrul Sağlam, "Bugün Süper Lig’e çıkma mücadelesinde çok zorlu bir rakiple oynadık. İstanbulspor bizim tabiki Süper Lig yolculuğumuzdaki önemli rakiplerimizden bir tanesi. Sonuçta kazanmayı bildik. Bu maçın bizim için anlamı ve önemi bizim alacağımız 3 puandı. Dolayısıyla 3 puanı aldığımız için ben çok mutluyum. Oyuncularımızı tebrik ediyorum" dedi.Ertuğrul Sağlam, 1-0'lık İstanbulspor galibiyetinin ardından şu açıklamalarda bulundu.
"İlk devre maça golle başladık. Sonrasında net pozisyonlarımız var. Aslında farkı açabilirdik. Maalesef bunu değerlendirebilirdik. Rakip kaleci de ön plana çıktı. İkinci yarıda da bizim kalecimiz ön plana çıktı. İstanbulspor iyi oynadı, pozisyonlar buldu. Nurullah’da bu takımın bir oyuncusu olarak galibiyette önemli rol oynadı. Sonuç itibariyle kazandığımız için mutluyuz. Artık bundan sonraki amacımız öncelikli olarak bulunduğumuz konumu korumak. Daha sonrasında da Giresunspor’un önüne geçebilirsek bu da bizim için ayrı bir keyif olacak. Ama bu galibiyetten sonra yapmamız gereken bir iş var. O da Çarşamba günü Eskişehirspor’a karşı, bu gibi maçlar her takım için tehlikelidir. Özellikle oynanan zorlu maçlardan alınan önemli galibiyetlerden sonra. Hiç hız kesmeden devam edeceğiz. İnşallah hafta sonu Ankara Keçiörengücü deplasmanından da güzel geçebilirsek, ondan sonra önümüzün daha açık olduğunu çok rahatlıkla söyleyebilirim. Ben aldığımız bu önemli galibiyeti önce taraftarımıza beraberinde de başkanımız Yüksel Yıldırım’a hediye etmek istiyorum. Oyuncularımızı özellikle tebrik etmek istiyorum. Ayrıca ikinci yarıdaki oyunlarından dolayı da İstanbulspor’u tebrik ediyorum"

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Sultan 2'inci Abdülhamid'in yaptırdığı çeşme yeniden yapılacak

Samsun'da Sultan 2'inci Abdülhamid'in yaptırdığı çeşme yeniden yapılacak