11 Nisan 2021 Pazar

YILPORT SAMSUNSPOR'DA 17 FUTBOLCUNUN COVİD-19'A YAKALANDIĞI AÇIKLANDI

Yılport Samsunspor'da 17 futbolcunun Covid-19'a yakalandığı açıklandı

Yılport Samsunspor Genel Menajeri Mustafa Aztopal, şuana kadar 17 futbolcunun Korona Virüs'e yakalandıklarını açıkladı.

25 Kasım 2020 Çarşamba 23:18 SAMSUNSPOR

Yılport Samsunspor Genel Menajeri Mustafa Aztopal, yaptığı açıklamada Covid-19'a yakalanan kulüp başkanı Yüksel Yıldırım, Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam, kulüp başkan yardımcısı Mustafa Kemal Erkanat'un sağlık durumları ile ilgili de bilgi verdi.


Mustafa Aztopal, "Yönetim katında da bu hastalıkla tanışmış olduk. Bütün sezon boyunca yaşadığımız bu Covid-19 sıkıntısını yönetim nezdinde de şu anda yaşıyoruz. İlk önce Başkanımız Yüksel Yıldırım’a Covid-19 teşhisi kondu. Hemen bir gün sonra Başkan Yardımcımız Mustafa Kemal Erkanat’a Covid-19 teşhisi kondu. Ondan 2 gün sonra da ben ve hocamız Ertuğrul Sağlam’a Covid-19 teşhisi kondu. Ben şu anda gayet iyiyim. Cuma günü karantinam bitiyor ve tesislere dönüyorum. Hocamız tesislerdeki kendi odasında karantinadaydı ve hafta başı yaptırdığı testi negatife döndü. Sonra Cuma günü yapılacak testi de negatife döndüğü zaman takımla birlikte idmanlara başlayacak. Kurallar gereği hocamız Tuzlaspor maçında yedek kulübesinde olamayacak. Şu an itibariyle Başkanımız ve Başkan Yardımcımız hastanedeler ve kontrol altında tedavileri yapılıyor. Durumları gayet iyi fakat kontrol amaçlı dediğimiz gibi tedavilerinin doktorlar tarafından hastanede devam edilmesinin daha sağlıklı olduğu kendilerine bildirildiği için kendi tercihleriyle hastanedeler. Tedavileri şu anda iyi gitmekte ve bizde an ve an kendilerinden bilgi almaktayız" dedi.

17 FUTBOLCU COVİD-19'A YAKALANDI
Koronavirüsden en çok etkilenen takım olduklarının altını çizen Mustafa Aztopal, "Biz sezon başından beri Covid-19 hastalığı ile ciddi etkilenen takımların başında geliyoruz. Gençlerimiz hariç 27 kişilik A takım kadrosunda şu ana kadar 17 oyuncumuz Covid-19’a yakalanmıştır. Her oyuncunun hastalıktan geri dönüşünde fiziksel olarak 3-4 haftayı buldu. Bu hafta itibariyle kendisinde semptom hisseden bir oyuncumuzda da Covid-19 testi pozitif çıkmıştır. Bu oyuncumuz 17’nci oyuncu olarak dahil olmuştur. Bizim gerçekten kendi içimizde aldığımız idari tedbirler oldu. Ailesiyle dışarıda yemek yeme yasağından, tesislerdeki bir masada en fazla 4 oyuncunun yemek yemesine müsaade edilmesine, kamp ortamı da dahil olmak üzere oyuncuların birbirlerinin odasına girip çıkmaya kadar varan birçok idari tedbir getirmemize rağmen biz bu hastalığı peyder pey yaşadık. Bizim getirdiğimiz idari tedbirlerin oyuncularımız tarafından da alınarak uygulanması örneğin Adana Demirspor veya Altay’da gördüğümüz gibi aynı anda 25 oyuncunun personellerle birlikte 30-35 kişinin Covid-19’a yakalanmaması ile karşı karşıya kaldık. Biz bu süreci bu şekilde yürütebildik. Geriye baktığımızda aldığımız tedbirlerin işe yaradığını düşünüyoruz. Ama peş peşe 2 haftada 3 oyucumuz yine peşine 3 oyuncumuz ile birlikte 6 oyuncumuzun geri gelmesi 3-4 haftayı bulduğundan biz aynı oyuncularla ilk 11’le sahaya çıkamamasını çok yaşadık. Şu an itibariyle baktığımızda bir oyuncumuzda pozitif vaka var. Cuma günü yapacağımız testlerde umuyoruz ki başka vakalara rastlamayız" diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Korona Virüs vakası yüzde 100 artış gösteren 15 şehir arasına girdi

Samsun Korona Virüs vakası yüzde 100 artış gösteren 15 şehir arasına girdi