02 Aralık 2021 Perşembe

YÜKSEL YILDIRIM SAMSUNSPOR CAMİASI İÇİN DİKKAT ÇEKİCİ BİR MANİFESTO YAYIMLADI

Yüksel Yıldırım Samsunspor camiası için dikkat çekici bir manifesto yayımladı

Yılport Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım, "İyi gün dostu olmayı herkes yapabilir ama mühim olan kötü gün dostu olmaktır" dedi taraftar ve Samsunspor camiası için dikkat çekici bir manifesto yayımladı.

25 Ekim 2021 Pazartesi 11:17 SAMSUNSPOR

Yılport Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım, BB Erzurumspor maçı sonrası şampiyonluk hedefi ve takıma yöneltilen eleştiriler üzerine dikkat çekici bir açıklama yaptı.


SAMSUNSPOR DÜŞMANLARININ YAPAMADIĞINI...
Sosyal medya sayfasından uzun bir açıklama yapan Yüksel Yıldırım, taraftarların umutsuzluğa kapılmaması gerektiğini belirterek "Sizler Samsunspor düşmanlarının yıllardır yapamadığını son dönemlerde birilerinin dolduruşları ile planlı bir şekilde yaparak bizleri üzüp bu sezon şampiyonluk hedefimizden uzaklaştırmakla kalmayıp zor durumlara da sokmaktasınız" uyarısında bulundu.

BU BİZİM DNA'IMIZDA VAR
Samsunspor'un sezon sonuna kadar 27 maçı olduğunu hatırlatan Yüksel Yıldırım, Birlikte Başaracağız mesajı ile yaptığı açıklamada şunları dile getirdi.

"Hiçbir Samsunsporlu oyuncu kaybetmek istemez. Bu bizim DNA'mızda var olan bir genetik yapıdır. Bu asla değişmedi, değişemez ve değişmeyecektir. Biz genç ve yeni bir takımız. Bu Lig'de asla şampiyonluğu düşünmüyoruz demedik ve demiyeceğiz. Samsunspor'un ölüsü şampiyonluğa oynar. Biz bu sezon geleceğin Samsunspor takımının temellerini gençleştirme yaparak ve eski papaz oyuncuları göndererek attık. Yeni ve daha genç ama çok arzulu bir oyun oynayacak bir takım olma yolunda ilerliyoruz. Tabikide biz bu takımla bu sezon şampiyonluğa oynayacağız. Ben bu takıma sonuna kadar  güveniyorum. Mühim olan önce komple bir takım olmak. Fuat Çapa hocamız bu nedenle bizimle çalışıyor. Sakatlıklarla uğraşmaktan henüz ideal 11'imizle oynamaya bir türlü başlayamadık. Ama bu önümüzdeki milli maç arasından sonra ilk defa tam kadro olup Lig maçlarımıza çıkacağımıza inanıyoruz. Bu sezon herkesin herkesi yenebileceği bir lig oynanıyor. Bu nedenle bu köprünün altından daha çok sular akacaktır. Lig daha çok uzun bir maraton olup ligin boyu henüz kısalmaya tam başlamadı. Daha sezon sonuna kadar oynayacağımız 27 maçımız var. Her sezonda olduğu gibi her takım birbirini yeni yeni tanımaya başladı. Biz de klasik olarak ilk yarıda rakiplerimizi tanıyarak ve de iyi analiz ederek eksiklerimizi görüp nasıl kapatacağımız konusunda şimdiden çalışmalarımıza  başladık. 

ŞAMPİYON OLMAK İSTİYORUZ
"Bu sezon sonu şampiyon olmak için Ocak ayındaki kış transfer döneminde gerekli nokta transferlerimizi yaparak şampiyonluğa oynamak istiyoruz. Biz de sizler gibi bir o kadar başarılı ve şampiyon olmak istiyoruz. Taraftarımızın bize güvenmesini ve destek olmasını hem takım olarak hem de yönetim olarak çok istiyoruz. Biz ancak büyük Samsunspor Taraftarı ile var olabileceğimizi biliyoruz. Zaman bölünme değil birlik ve beraberlik olup kenetlenme zamanıdır. Taraftarımızın umutsuzluğa kapılmamasını istiyoruz. Bu takım henüz istediğimiz seviyeye bir türlü gelemedi. Ama geçen seneye göre çok daha güçlü bir takımımız var. Biz gerçek taraftar grubu olarak takımımıza güvenmek ve desteklemek zorundayız. Tek bir Samsunspor'umuz var. İkinci bir Samsunspor yok! Takımımıza ve Kulübümüze birlikte sahip çıkmalıyız. İyi günde de kötü günde de birlik ve beraberlik içinde olmalıyız. Başka türlü Samsunspor'umuzun şampiyon olaması mümkün değildir. Sizler Samsunspor düşmanlarının yıllardır yapamadığını son dönemlerde birilerinin dolduruşları ile planlı bir şekilde yaparak bizleri üzüp bu sezon şampiyonluk hedefimizden uzaklaştırmakla kalmayıp zor durumlara da sokmaktasınız. Biz Samsunspor takımı olarak düştüğümüz bu yerden bir kere daha nasıl çıkacağımızı iyi biliyoruz. Ama kötü gündeki gerçek destekçilerimiz ile yolumuza devam etmeyide anlayabiliyoruz. İyi gün dostu olmayı herkes yapabilir ama  mühim olan kötü gün dostu olmaktır. Taraftarımızla birlikte ancak kulüp olarak biz bir bütünüz ve istediğiniz futbolu ancak siz 12. adamların desteği ile stadlarımızı doldurarak oynayabileceğimizi sizler kadar bizde biliyoruz. Sizleri türbünlere bekliyoruz."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

HATKO

26 Ekim 2021 Salı 05:45

Bu adam dediğin olmasaydı Samsun spor durumu para dilenen bir takım olurdu. Gerçek Samsunlu ve Samsun sporlu Başkanı destekler.

Sibel55

25 Ekim 2021 Pazartesi 08:26

bu adamı görünce sinirlerim fırlıyor. Taraftarı terslemekten başka birşey yapmıyor. iyice soğuttu bizi futboldan

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Metin Sinecek ekonomide daralma olduğunu açıkladı! Esnafta vatandaşta zorda!

Metin Sinecek ekonomide daralma olduğunu açıkladı! Esnafta vatandaşta zorda!