25 Nisan 2019 Perşembe

AHMET DEMİRCAN: PARLAMENTER SİSTEM OLMASAYDI 6 KAT KALKINIRDIK

Ahmet Demircan: Parlamenter sistem olmasaydı 6 kat kalkınırdık

Samsun'da seçim çalışmalarını sürdüren Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Canik ilçesinde pazar esnaflarını ziyaret ederek, "Parlamenter sistem olmasaydı, Cumhurbaşkanlığı sistemi ile yaşamış olsaydık 6 kat kalkınırdık" dedi.

01 Haziran 2018 Cuma 13:05 SİYASET

Sağlık Bakanı ve AK Parti Samsun Milletvekili adayı Ahmet Demircan, 24 Haziran seçim çalışmaları kapsamında Canik ilçesinde Canik Belediyesi Başkanı Osman Genç ile birlikte pazar esnaflarını ziyaret etti.


Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Canik ilçesinde ziyaret ettiği pazar esnafından karpuz satın alırken, yaptığı açıklamada Türkiye'nin 40 yıldır terörle mücadele ettiğini terör yüzünden ise 1,5 trilyon dolar paranın kaybedildiğini söyledi. Parlamenter sistem ile ilgili açıklamalarda da bulunan Ahmet Demircan, "Eğer Cumhurbaşkanlığı sistemi ile yaşamış olsaydık 3 kat yerine 6 kat kalkınırdık" dedi.

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Samsun'un Canik ilçesinde gerçekleştirdiği seçim çalışmaları sonrası yaptığı açıklamada teröre harcanan para ile bir Türkiye daha inşa edilebileceğine dikkati çekti. Ahmet Demircan, "Bu parayla bir Türkiye daha inşa ederdik. Bizi terörle uğraştırdılar, içeride hükümet krizleri ile uğraştık. Şimdi artık kalkınmamız lazım. Son 16 yılda kalkınmak için bir ivme kazandık. Ama bu istikrar döneminde bir takım baskılar, krizler, darbeler oldu mu? Oldu. Eğer onlar ve parlamenter sistem olmasaydı bu istikrarı cumhurbaşkanlığı sistemi ile yaşamış olsaydık, 3 kat kalkınma yerine 6 kat kalkınırdık." diye konuştu.Samsun'da seçim çalışmalarını sürdüren Sağlık Bakanı Bakan Demircan, Türkiye'nin artık kalkınması gerektiğini, bunun için de Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin önemli olduğunu vurgulayarak, şöyle devam etti:

"Bugün Türkiye ilk defa denizlerinde petrol aramak için sondaj yapacak gemiyi yola çıkardı. Sismik arama değil bu sondaj gemisi. İlk defa Türkiye sondaj gemisi yaptı, kendi sondajını kendi sondaj gemisi ile yapacak. İkincisi de yapılacak ve o da Karadeniz'de arama yapacak. Onu da inşa ediyoruz, yapacağız. Nükleer santralimizi yapıyoruz, Türkiye kendi silahlarını yapmaya başladı. Silah üretiminde ihtiyacımızın yüzde 80'lerine çıktık. Bunlar çok önemli. Eğer böyle olmasaydı, Kuzey Suriye'deki terör kuşağı başarılı olacaktı. Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatı ile müdahale ettik." 

CHP'nin Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatı'na karşı çıktığını belirten Bakan Demircan, şunları söyledi:

"Afrin'e girmeyecektik de ne olacaktı? Gördünüz oradaki silahlı yapılanmayı. Millet kararını verdi ve Mecliste uyum içinde Afrin'e girdik. Yuvalarına kadar gittik ve tek tek temizledik. Fırat'ın doğusunu da temizleyeceğiz, Münbiç'i de şimdi artık boşaltacaklar. Bu nasıl oluyor, tabii ki güçlü olduğunuz zaman oluyor. Türkiye güçlü olduğu zaman sadece kendisi için değil, mazlumlara da destek veren bir ülkedir. Türkiye'yi kalkındırmak ve güçlendirmek için 24 Haziran seçimlerinde halkımız karar verecek. Önümüze ne ile çıkmaya çalışırlarsa çalışsınlar, bize mani olamayacak. Şimdi döviz ile uğraştılar, onu da düzeltiyoruz. Türkiye üreten bir ülke, kalkınması ve önü açık bir ülke, güçlü ülke olacak."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

CHP Samsun İl Başkanı Kundak'tan seçim öncesi kömür dağıtılıyor iddiası

CHP Samsun İl Başkanı Kundak'tan seçim öncesi kömür dağıtılıyor iddiası