13 Temmuz 2020 Pazartesi

AHMET OKUYUCU ÖNCE DEMİRTAŞ, SONRA TOK VE TEKRAR DEMİRTAŞ'A NEDEN DESTEK VERDİĞİNİ AÇIKLADI

Ahmet Okuyucu önce Demirtaş, sonra Tok ve tekrar Demirtaş'a neden destek verdiğini açıkladı

Samsun'da 2009 yerel seçimlerinde Necattin Demirtaş'a ardından 2014 yerel seçimlerinde Erdoğan Tok ve 31 Mart yerel seçimleri için ise tekrar Necattin Demirtaş'a destek veren Ahmet Okuyucu, bunun nedenini açıkladı.

08 Şubat 2019 Cuma 19:11 SİYASET

Samsun'da her seçim dönemi parti değiştirdiği iddiası ile gündeme gelen Ahmet Okuyucu, açıklama yaptı.


Samsun'da İlkadım Belediyesinin kurucu başkanı Ahmet Okuyucu, her seçim dönemi parti değiştirdiği yönünde ki iddiaya açıklama yaptı, "Hiç bir partide kaydım yok" dedi.

2009 yerel seçimlerinde İlkadım Belediye Başkanlığını MHP'den aday olarak kazanan Necattin Demirtaş'ın  yanında yer alan, ancak daha sonra 2014 yerel seçimlerinde AK Parti İlkadım Belediye Başkan adayı  Erdoğan Tok'a destek veren Ahmet Okuyucu, 31 Mart yerel seçimleri için ise MHP'den istifa ederek İYİ Parti'nin İlkadım Belediye Başkan adayı olan Necattin Demirtaş'ın yanında yeniden boy gösterdi. Dönem dönem AK Parti'den ve MHP'den milletvekili aday adayıda olan Ahmet Okuyu'nun önce Demirtaş, ardından Tok ve tekrar Demirtaş'a destek vermesi kafaları karıştırmıştı.

Ahmet Okuyucu kendisi ile ilgili gündeme gelen 'Her seçim dönemi parti değiştiriyor' iddiasına verdiği yanıtta ise yine dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

2014 yerel seçimlerinde AK Parti adayı Erdoğan Tok'a verdiği desteği, "O dönem iktidarın nimetleri ne getirecek diye o partinin adamına oy verdim" diyerek açıklayan Ahmet Okuyucu, hiç bir partide kaydının olmadığını da söyledi.

Kendisini Refah Partili olarak gördüğünü ve siyasi yaşantısına da Refah Partisinde son vereceğini vurgulayan Ahmet Okuyucu, yaptığı açıklamada şunları dile getirdi.

"Kurucu İlkadım Belediye başkanıyım. Vatan haini olmayan, bölücü olmayan, insanın güzel ahlakına bakarak,  tüyü bitmemiş yetimin hakkını yedirmeyecek adamlara oy veririm. Hiç bir partide değiştirmedim, ben eskiden beri Refah Partiliyim.  Adam adam olur CHP'li ise de oy veririm.  Milletin emanetine yeterki ihanet etmesin. Hiç bir partide kaydım yoktur. Benim siyaset yaşantım Refah Partisinde bitecek.  Adama bakıyorum ben. O dönem iktidarın nimetleri ne getirecek diye o partinin adamına oy verdim. Şimdi de daha dürüst olarak değerlendirdiğim Necattin Demirtaş'a oyumu vereceğim. Kimseyi ötekileştirmem.  İYİ  Partiye değil Necattin Demirtaş'a oy vereceğim."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 3 Yorum

murat

10 Şubat 2019 Pazar 00:44

Partiye oy veriyorsunda necattin Demirtas başkan Senin oğlunu memur yaptı 5000 lira maaş aliyor simdi sinav yok KPSS yok memur ol adam saat erdoğan baskanida sattin ulan millet sana daha nasil guvensin birakin bu isleri sülalenin belediyeye soktun Burak bu ayaklari tu bitmemiş yetimin hakkini nasilverecan bakalim ahmet

Murat

09 Şubat 2019 Cumartesi 20:54

İkiside duramıyorlar Döne döne bi hava bulurlar artıkBozacı şıracı

Hamdi turgut

08 Şubat 2019 Cuma 22:15

Ahmet beyi maalesef siyasi çizgisinde pek istikrarlı bulması. Ancak necaattin beye kefil. Düzgün bir insan

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Büyükşehire bağımsız aday olan Erhan Usta'nın bu fotoğrafı gündem oldu

Samsun Büyükşehire bağımsız aday olan Erhan Usta'nın bu fotoğrafı gündem oldu