21 Ocak 2022 Cuma

AK PARTİ ANKETLERDE ARTIK SEÇİMİ DEĞİL, GEÇİMİ SORACAK!

AK Parti anketlerde artık seçimi değil, geçimi soracak!

AK Parti Genel Merkezi'nin 2023 seçimleri öncesi gerçekleştireceği anketlerde, vatandaşlara seçimi değil, geçimi soracağı gündeme geldi. AK Parti'nin 2 bin kişi ile geçim anketi yaptığı bildirildi.

26 Kasım 2021 Cuma 14:17 SİYASET

AK Parti'nin seçim anketleri yerine geçim anketleri yapmaya hazırlandığı ileri sürülürken, bu anketlerin ilk ayağının 2 bin kişi ile gerçekleştirildiği gündeme geldi.


EnSonHaber sitesinin Türkiye Gazetesinden Ebru Karatosun'un haberine dayandırarak yayınladığı bilgilere göre AK Parti'nin yeni anket metodu seçim değil, geçim olacak. 2023 seçimleri öncesi yapılacak geçim anketlerinin 5 bin kişi ile gerçekleştirileceğinin belirtildiği haberde, parti kurmaylarının "Hangi eve gidilip soruların kime sorulacağını ne biz bileceğiz ne de anketör. Anketör evde, o güne doğum tarihi en yakın olan aile bireyiyle görüşecek." dediği bilgileri yer aldı.

Türkiye Gazetesinden Karatosun'un haberine göre ise AK Parti geçim anketlerini başlatarak kısa sürede 2 bin kişi ile anket yaptı. Yapılan bu ankete göre 'En önemli sorun nedir?' sorusuna ankete katılanların yüzde 60'ı işsizlik, gıda enflasyonu ve hayat pahalılığı olduğunu söyledi. Aynı haberde ankete katılanların ekonomik krizi iktidarın çözeceğini düşündüğünü belirttiği bildirildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da yaşlı vatandaş marketten 4 adet ayçiçek yağı aldı! Zam gelecekmiş aldık

Samsun'da yaşlı vatandaş marketten 4 adet ayçiçek yağı aldı! Zam gelecekmiş aldık