16 Ekim 2021 Cumartesi

AK PARTİ ATAKUM BELEDİYESİ GRUP BAŞKANVEKİLİ CERTEL'DEN HACİZ AÇIKLAMASI

AK Parti Atakum Belediyesi Grup Başkanvekili Certel'den haciz açıklaması

AK Parti Atakum Belediyesi Grup Başkanvekili Recep Kemal Certel, AK Partili belediyelerinde banka hesaplarına haciz konulduğunu açıkladı, CHP'li Atakum Belediyesi Başkanı Deveci'yi halkı yanıltmakla suçladı.

28 Ağustos 2021 Cumartesi 16:49 SİYASET

Samsun'da CHP'li Atakum Belediyesinin banka hesaplarına konulan haciz ile ilgili açıklama yapan AK Parti Atakum Belediyesi Meclis üyesi ve Grup Başkanvekili Recep Kemal Certel, CHP'li belediyeyi eleştirdi.


Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci'nin kamu hesaplarına haciz konulduğunu ve bu durumun ilk defa Atakum Belediyesinin başına geldiğini söylediğini anımsatan AK Parti Grup Başkanvekili Certel, bu bilginin doğru olmadığını savundu.

AK Parti Atakum İlçe Başkanı Abdulkadir Köstek'in Atakum Belediyesinde yaşanan haciz ve icralara ilişkin düzenlediği basın toplantısında yer alan Recep Kemal Certel, burada yaptığı açıklamada, Millet İttifakı üyelerinin Atakum Belediyesi önünde gerçekleştirdikleri haciz protestosuna, belediye başkanı Cemil Deveci'nin neden katılmadığını sordu.İller Bankasının CHP'li Atakum Belediyesinin paylarını kestiği yönünde ki açıklamalarında gerçeği yansıtmadığını kaydeden Certel, şunları dile getirdi.
"Belediye önünde yapılan açıklamaya belediye başkanı Cemil Deveci niye katılmadı? Çünkü yanlış olduğunu o da biliyor. Ama arkadaşlarını bu yalana alet etti. Bu haczin ilk defa Atakum Belediyesinin başına geldiğini söylüyorlar. Gidin Büyükşehir Belediyesine sorun. Atakum Belediyesine konulan haciz benzeri bir bloke başınıza geldi mi diye sorun. Defalarca geldiğini söyleyeceklerdir. Hacze gidilebilecek çerçeve çizilmiştir. Bu çerçeveye uymazsanız tabi ki haciz gelir. Olay Pazartesi gerçekleşiyor üç gün içinde böyle bir yaygara kopartmaya hiç gerek yok. Mağdur edebiyatı yaparak, hizmetlerimiz engelleniyor algısı oluşturuyorlar. İstedikleri kredilerin iki tanesine izin vermedik ama diğerlerine hep onay verdik. İller Bankasına yaptığı suçlamada yanlış. Kesintiden bahsediyor. Borcunuz varsa ve İller Bankasının alacağı varsa tabi ki size alacağını kesip geri kalanı gönderecek. Bu sadece CHP'li belediyeye değil, AK Partili belediyeye de aynısı yapılıyor. İller Bankası kendi alacağını kestikten sonra geri kalanı ödüyor. Bu CHP'li Atakum Belediyesine has bir durum değil. Belediye başkanı bu konuyu istismar ederek halkı yanıltıyor."
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

TFF 1. Lig'de Kocaelispor Yılport Samsunspor'u 1-0 yendi

TFF 1. Lig'de Kocaelispor Yılport Samsunspor'u 1-0 yendi