27 Ocak 2020 Pazartesi

AK PARTİ ATAKUM İLÇE BAŞKANI HALUK KÖKSOY, İŞTEN ÇIKARTILAN İŞÇİLERLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

AK Parti Atakum İlçe Başkanı Haluk Köksoy, işten çıkartılan işçilerle ilgili açıklama yaptı

Samsun'da AK Parti Atakum İlçe Başkanı Avukat Haluk Köksoy, Cemil Deveci'nin başkan olduğu Atakum Belediyesinden çıkartılan şirket işçileri ile ilgili açıklama yaptı.

15 Nisan 2019 Pazartesi 20:31 SİYASET

Samsun'da AK Parti Atakum İlçe Başkanı Av. Haluk Köksoy, Atakum Belediyesinden geçtiğimiz Cuma günü işten çıkartılan işçilerle ilgili açıklama yaptı, işçi çıkartılmasının doğru olmadığını söyledi.


Samsun'da yapılan 31 Mart yerel seçimlerini Atakum ilçesinde CHP adayı Cemil Deveci’nin kazanmasının ardından, AK Parti’nin yaptığı itiraz sonucu değiştirmemiş ve Cemil Deveci mazbatasını alarak Başkanlık Koltuğuna oturmuştu.

Atakum Belediyesi Başkanı seçilen Cemil Deveci'nin göreve başlamasının ardından başkanlık makam odasında bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın resminin tahrip olduğu için bulunduğu yerden indirilerek onarıldıktan sonra tekrar yerine asıldığı iddiaları gündeme gelmiş, bu tartışmalar sürerken Cemil Deveci’nin 70-125 kişiyi, seçimde oy kaygısı nedeniyle 1 ay önce  işe alındığı gerekçesi ile işten çıkardığı açıklanmıştı.

Cemil Deveci işten çıkartmaları yaptığı bir açıklama ile doğrulamıştı. Yaşanan tartışmalar sonrasında AK Parti Atakum İlçe Başkanı Haluk Köksoy geçtiğimiz Cuma günü yapılan işçi çıkartılması olayı ile ilgili suskunluğunu bozdu ve Başkan Cemil Deveci’yi eleştirdi.

Bugün akşam saatlerinde bir basın açıklaması yapan AK parti Atakum İlçe  Başkanı Haluk Köksoy, “CHP adayı Sn. Cemil Deveci’nin mazbatasını alıp makama oturmasından itibaren, icraatları ve uygulamaları tarafımızca dikkatle takip edilmiş ve önümüzdeki süreçte de dikkatle takip edilecektir. Sayın Başkan’ ın geçtiğimiz süreçte yapmış olduğu bir kısım icraatlar söylemlerinin aksine maalesef toplumu ayrıştırıcı, belediye başkanlığından beklenen adil yaklaşımlardan uzak olduğu gibi, uygulamalarla ilgili yapılan açıklamalar da kamuoyunu tatmin etmekten uzak kalmıştır. Şöyle ki;
Bilindiği üzere başkanlık makamında, Cumhuriyet’imizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile Sayın Cumhur Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın resimleri bulunmaktadır. Sayın Başkan’ın mazbatasını aldıktan hemen sonra, makama oturmasının akabinde, Sayın Cumhurbaşkanımızın resminin bulunduğu alan tahrif edilerek, resim aşağı indirilmiştir. Her ne kadar yoğun kabuller sırasında resmin tahrif olduğu yönünde açıklama yapılmış ise de bu açıklama kamuoyunu ikna etmekten çok uzaktır. “ dedi.

DEVECİ’NİN HAREKET VE İCRAATLARI TAKİP EDİLECEK!
Başkanın hazır bulunduğu ortam haricinde kapalı olan makam odasına, görevliler haricinde kimsenin girmesinin  mümkün gözükmediğini ifade eden Haluk Köksoy,”  Dolayısıyla kimlerin nasıl girerek hangi saikle Sayın Cumhurbaşkanımızın resmini tahrif ettiği kamuoyundan saklanmıştır.  Bu kişi veya kişiler belediye görevlisi ise haklarında idari soruşturma başlatılmış mıdır? Belediye görevlisi değilse haklarında suç duyurusunda bulunulmuş mudur? Bu konularda bir açıklama yapılmayarak, kamu oyu, yüzeysel açıklamalarla geçiştirilmeye çalışılmıştır. Bilinmelidir ki, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal nasıl bu milletin bir değeri ise, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’da bu milletin seçmiş olduğu Cumhurbaşkanıdır ve hâlihazırda icranın başıdır. Gelinen bu aşamadan sonra, sayın başkanın bu husustaki hareket ve icraatları dikkatle takip edilecektir.” diye konuştu.

Basına ve kamuoyuna yansıyan bilgilere göre, sayıları net olarak belirtilmemekle birlikte Deveci  tarafından,  70 ile 125 kişi arasında değişen oranda işçi çıkışı yapıldığını belirten Haluk Köksoy, "Yapılan açıklamada, bu işçilerin adaylar belli olduktan sonra Şubat ve Mart aylarında oy kaygısıyla alımı yapılan işçiler olduğu belirtilmiştir. Öncelikle adaylar açıklandıktan sonra alındığı iddia olunan bu alımlar doğru olsa dahi Ak Parti Atakum İlçe Başkanı olarak şahsımın ve teşkilatımın, adayımız Sayın Zihni Şahin’in bilgisi dışındadır.  Bu iddia doğru olsa dahi önceki belediye başkanının şahsi tasarrufu dâhilindedir.  Sayın başkan tarafından sorgusuz ve sualsiz birileri tarafından eline tutuşturulan listelere göre bir kısım işçilerin çıkışını vermesi doğru olmadığı gibi, yöntemde doğru değildir. Yapılan açıklamalar da kamuoyunu ikna etmekten uzaktır. Öncelikle bu işçilerin gerçeğe aykırı bir şekilde MHP’ li veya Ak Parti’li şeklinde fişlenerek basına servis edilmesi, ahlaki ve ilkesel olmadığı gibi, kamuoyu vicdanını da sızlatmıştır. Ayrıca CHP’ye yakın olan isimler ile ilgili ne işlem yapıldığı açıklanmamıştır.” şeklinde konuştu.

İşten çıkarılan işçilerin hangi tarihte işe alındıklarının net olarak açıklanmadığını bildiren AK Parti Atakum İlçe Başkanı Haluk Köksoy açıklamasını şöyle tamamladı: “Sayın Başkan tarafından kamuoyuna açıklandığı gibi, adayların belli olduktan sonra işçi alımı yapılmış ise, bunların kaç kişi olduğu, bunlardan kaçının çıkışının verildiği, eğer çıkışı verilmeyen varsa bunların neden çıkışı verilmediği kamuoyu tarafından merak edilen hususlardır. Şeffaf Belediyecilik anlayışının gereği olan kamuoyunu bilgilendirme zorunluluğunu yerine getirmek açısından bu konuların bir an önce açıklanması gerekmektedir. Aksi halde kapalı kapılar ardında demokratik olmayan uygulamaların Atakum halkını beklediği düşünülecektir.   Bunun yanı sıra, yeni işçi alımlarının olması da Sayın Başkan’ın bu yöndeki açıklamalarını gölgede bırakan icraatlardır. Tarafımızca da bu husus ayrıntılı bir şekilde araştırılarak elde edilen bilgilere kamuyu ayrıca bilgilendirilecektir. “

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

ahmet 5561

05 Mayıs 2019 Pazar 18:33

atakum için olabilecek en kötü ilçe başkanı

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir: Samsun için kolları sıvadık

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir: Samsun için kolları sıvadık