18 Haziran 2019 Salı

AK PARTİ, CHP VE MHP'NİN ERKEN SEÇİMDE SAMSUN MİLLETVEKİLİ ADAYLARI KİMLER OLACAK

AK Parti, CHP ve MHP'nin erken seçimde Samsun milletvekili adayları kimler olacak

Samsun'da AK Parti, MHP, CHP'den kimler milletvekili adayı olacak? 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak erken seçimde Samsun'da siyasi partilerin milletvekili listelerinde isimler değişecek mi.. AK Parti, CHP, MHP Samsun milletvekili adaylığı için kulislerde kimlerin isimleri konuşuluyor..

21 Nisan 2018 Cumartesi 11:16 SİYASET

Samsun'da siyasi partilerin 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak erken seçim nedeni ile milletvekili listelerinde hangi isimlerin olacağı merak ediliyor. AK Parti, CHP ve MHP'nin erken seçimde Samsun milletvekili adayları kimler olacak..


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı erken seçim takvimi, ülke çapında olduğu gibi Samsun’da da tüm siyasi arenayı adeta alevledi. Kulis çalışmaları dün itibariyle başlarken, partilerde kimlerin aday olacağı merakla bekleniyor

AK PARTİ ADAY ADAYI PATLAMASI YAŞAR MI?
Önceki gün açıklanan erken seçim kararının ardından tüm gözler Samsun'da partilerin milletvekili aday listelerine çevrildi. Listelerde kimlerin olabileceği merakla beklenirken, yine en çok aday adayının AK Parti’den olacağı kesin gözüyle bakılıyor. AK Parti'de bakan olacak isimlerin milletvekili listesinde yer alamayacak olması da büyük beklentiyi doğurdu. Mevcut milletvekillerinden Dr. Ahmet Demircan, Akif Çağatay Kılıç ve Çiğdem Karaaslan’dan en az birinin bakan olacağı konuşuluyor. AK Parti Samsun Milletvekili aday listesine girmek isteyen isimlerin bu olasılığı da düşünerek Ankara temaslarına şimdiden başladıkları öğrenildi. AK Parti kulislerinde ise Samsun'dan mevcut milletvekilleri arasında yer alan bazı isimlerin ise 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak erken seçimde listeye giremeyeceği de konuşulan konular arasında.

CHP’DE YENİ YÜZLER GÖRÜLECEK Mİ?
Gazete Gerçek'in haberine göre CHP’de ise her ne kadar İl Başkanı Av. Tufan Akcagöz, ‘erken seçime hazırız’ mesajı verse de Samsun’da aktif siyasette yer alacak isimler yıllardır hep aynı. Büyük bir değişimin zamanının geldiğini düşünen partililerde de şimdiden kulis hazırlıklarına başladı. Öte yandan geçtiğimiz seçimde Samsun'da ön seçimle adaylarını belirleyen CHP, zamanın kısıtlı olması nedeni ile bu sefer genel merkez yoklamasına gidecek. Mevcut milletvekilleri Kemal Zeybek ve Hayati Tekin’in erken seçimde yeniden listede yer alıp almayacağı da merak edilenler arasında yerini koruyor. 

MHP VE İYİ PARTİ’DE KİMLER ÖNE ÇIKIYOR?
MHP ve İYİ Parti de yine kulis çalışmalarına başlayan diğer partiler. MHP’nin Samsun’daki tek milletvekili olan Grup Başkanvekili Erhan Usta'nın Ankara'dan aday olacağı konuşuluyor. 25. dönem milletvekili Hüseyin Edis'in ise listeye birinci sıradan girebileceği kulis haber olarak dillendiriliyor. İYİ Parti ise seçime girip girmeyeceği ile ilgili YSK’nın kararını bekliyor. İYİ Parti eğer erken seçime girebilirse İYİ Parti'nin kurucular kurulu listesinde yer alan İbrahim Özyer, MHP eski milletvekili Cemalettin Şimşek, eski Kızılay Başkanı Mustafa Keskin, eski MHP Bafra İlçe Başkanı Hüseyin Acar'ın İYİ Parti aday listesinde yer alması bekleniyor. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

misafir

22 Nisan 2018 Pazar 19:48

Vicdanlı.mzlumu gözetip zalima ezdirmeyen Sesiçilirken halk için varım deyip seçilince halkakapılarını kapatmayan(biz 4 yıldır başkanla görüşemedik)makam mevki gözetmeyen kısacası ALLAH korkusu olan o parti bu parti farketmez oyumuz anasının ak sütü gibi helal Görevini yapmayanlara haram olsun Mahkeme kararı var 2011 den beri işgalle bar olan açık bahçelerimizde içip naralara sazlara katlanıyoz suçlular kanun üstümü Atakum denizevler 214 sok halkı anamız ağlatılıyo yıllardır

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsunspor'un kader maçı öncesi raylı sistem hattında kaza oldu seferler durdu

Samsunspor'un kader maçı öncesi raylı sistem hattında kaza oldu seferler durdu