31 Mayıs 2020 Pazar

AK PARTİ HAVZA İLÇE BAŞKANLIĞI MAHMUT KARAHAN'I İHRAÇ İSTEMİ İLE DİSİPLİNE SEVK ETTİ

AK Parti Havza İlçe Başkanlığı Mahmut Karahan'ı ihraç istemi ile disipline sevk etti

Samsun'un Havza ilçesinde AK Parti'nin kendisini aday göstermemesi üzerine bağımsız belediye başkan adayı olan AK Parti eski İlçe Başkanı Mahmut Karahan, partiden kesin ihraç istemi ile disiplin kuruluna sevk edildi.

22 Mart 2019 Cuma 19:57 SİYASET

Samsun'un Havza ilçesinde yıllardır AK Parti İlçe Başkanlığı görevini yapan Mahmut Karahan, aday gösterilmeyince bağımsız belediye başkanı oldu, AK Parti ise Mahmut Karahan'ı kesin ihraç istemi ile disiplin kuruluna sevk etti.


AK Parti Havza İlçe Başkanı Kadir Kayan, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte gerçekleştirdiği toplantıda, AK Parti Havza Belediye Başkan adayının karşısına bağımsız aday olarak çıkan AK Parti eski İlçe Başkanı Mahmut Karahan'ı kesin ihraç istemi ile il Disiplin Kuruluna sevk edilmesi kararı alındığını açıkladı.

AK Parti Havza İlçe Yönetim Kurulunun gerçekleştirdiği toplantı ile ilgili bilgi veren AK Parti Havza İlçe Başkanı Kadir Ayan, “Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın belirttiği gibi bu davada bu treni terk edenleri, bu trende daha kendilerine yer bulamazlar. Biz Havzamızı birlikle, beraberlikle dayanışmayla geleceğe taşımak istiyoruz. Bize sırt dönemlere bir daha yüzümüzü dönmeyiz.” dedi.

MAHMUT KARAHAN'IN AK PARTİ ÜYELİĞİ BAĞIMSIZ ADAY OLUNCA DÜŞTÜ
Öte yandan Mahmut Karahan'ın seçim kuruluna yaptığı bağımsız adaylık başvurusu sırasında AK Parti'den istifa ettiği öğrenildi. Mahmut Karahan'ın bağımsız aday olması ile ilgili yaptığı başvuru ile birlikte AK Parti üyeliğin düştüğü, dolayısı ile partiden ihraç edilmesi ile ilgili disiplin kuruluna sevk edilmesinin hiç bir önemi olmadığı bildirildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

csr

23 Mart 2019 Cumartesi 07:28

partisinden istifa etmis olan insan nasil oluyor.Disipline sevk ediliyor garip degilmi..

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Büyükşehir adayı Mustafa Demir: Doğu Park yeni bir yaşam merkezi olacak

Samsun Büyükşehir adayı Mustafa Demir: Doğu Park yeni bir yaşam merkezi olacak