31 Temmuz 2021 Cumartesi

AK PARTİ SAMSUN ESKİ İL BAŞKANI HAKAN KARADUMAN'IN DEDİĞİ OLDU

AK Parti Samsun eski İl Başkanı Hakan Karaduman'ın dediği oldu

Samsun'da seçim sürecinde görevden alınan AK Parti Samsun eski İl Başkanı Hakan Karaduman'ın Cumhur İttifakı kapsamında MHP'ye iki ilçe verileceği ve Atakum ilçesinde risk olduğu yönündeki sözleri gerçek oldu.

05 Nisan 2019 Cuma 00:49 SİYASET

Samsun'da 31 Mart yerel seçim sürecinde Cumhur İttifakı kapsamında MHP'ye kaç ilçe verileceği tartışılırken görevden alınan AK Parti İl Başkanı Hakan Karaduman, MHP'ye iki ilçe verileceğini söylemişti.


Samsun'da MHP'liler seçim öncesi İlkadım dahil güçlü olduklarını söyledikleri bazı ilçelerin Cumhur İttifakı kapsamında MHP'ye verilmesinin istemişti. AK Parti Samsun eski İl Başkanı Hakan Karaduman ise o tarihlerde bir açıklama yaparak, Samsun'da Cumhur İttifakı kapsamında İlkadım hariç MHP'ye iki ilçe verileceğini söylemişti. Karaduman'ın bu açıklaması MHP'lilerin tepkisini çekerken, Samsun'da 31 Mart yerel seçimlerinde MHP'ye ittifak kapsamında Asarcık ve Alaçam ilçeleri verildi.

AK Parti Samsun eski İl Başkanı Hakan Karaduman, seçimde riskli gördükleri ilçelerle ilgili ise sadece Atakum ilçesine dikkat çekmiş, "Atakum'da risk var" demişti. Karaduman'ın "Atakum'da risk var" sözünü söylediği tarihlerde ise ilçede henüz Zihni Şahin aday gösterilmemişti.

Karaduman'ın "Atakum'da risk var" sözleri de o tarihlerde parti içinde tepki çekse de yapılan 31 Mart seçimlerinde AK Parti Atakum İlçe Belediye Başkanlığını CHP'ye kaptırdı.

Yani görevden alınan Hakan Karaduman'ın dedikleri bir bir gerçek oldu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 3 Yorum

2002 sevdalısı

06 Nisan 2019 Cumartesi 14:42

ilkadım da riske atıldı atakum

Kelhakan

05 Nisan 2019 Cuma 17:58

İlkadım ne oldu peki

 mimar

05 Nisan 2019 Cuma 08:10

seçimden önce yanlı yayın yaptınız yetmedi seçimden sonra da yanlı yayına devam edıyorsunuz.ilkadımı mhp vermedı de ne oldu.onuda yazsanız dıyorum.ne demişse çık mış?

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Canik'te Osman Genç, İbrahim Sandıkçı'nın devir teslim törenine katılmadı

Samsun Canik'te Osman Genç, İbrahim Sandıkçı'nın devir teslim törenine katılmadı