17 Haziran 2021 Perşembe

AK PARTİ SAMSUN İL BAŞKANI AKSU ALİ BABACAN'IN AK PARTİ ÜYELİK KARTI İDDİASINA SERT ÇIKTI

AK Parti Samsun İl Başkanı Aksu Ali Babacan'ın AK Parti üyelik kartı iddiasına sert çıktı

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın 'Partiye üye olmayan yardım alamıyor' iddiasına çok sert tepki gösterdi.

27 Ocak 2021 Çarşamba 22:24 SİYASET

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, Ali Babacan'ın Samsun ile ilgili 'AK Parti üyelik kartı olmayan sosyal yardım alamıyor' şeklinde ki açıklamasına sert çıktı.


DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Samsun'da bir STK başkanının sosyal yardım almak istediğini ancak kendisine AK Parti'ye üye olup olmadığının sorulduğu yönündeki bir iddiayı gündeme getirerek, "Samsun'un en yoksul ilçesi var. Bir sivil toplum kuruluşunun başkanı geldi bana alamıyoruz sosyal destek dedi. Sosyal desteği almanın ön şartı dedi AK Parti üyelik kartı" demişti.

Babacan'ın bu iddiasına ise AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu'dan yanıt geldi. Ersan Aksu, Twitter'da Ali Babacan'ı etiketleyerek yaptığı açıklamada, AK Parti üyelik kartı olmayanlara sosyal yardım yapılmadığı yönündeki iddianın yalan ve iftira olduğunu belirterek, şunları söyledi.
"Çok yazık sayın Ali Babacan. Sosyal Koruma Kalkanı kapsamında  FAZ1, FAZ2, FAZ3 gibi desteklerle vatandaşlarımızın Sosyal Yardımlaşma Vakıflarına müracaatına bakılmaksızın  doğrudan ve re’sen ödeme yapılmıştır. Sadece bu kapsamda 2020 yılı içerisinde dili, dini, ırkı ve siyasi görüşüne bakılmaksızın Samsun’da 109.924 ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza 109 Milyon 924 bin TL destek sağlanmıştır. Bu kapsamdaki diğer desteklerle birlikte yapılan ödeme tutarı 457 milyon 40 bin TL’dir. Partimize üye olan vatandaşlarımıza 2003'den bu yana üye kimlik kartı verilmemektedir. “Üye kimlik kartını getirmeyene destek verilmiyor” ifadesi külliyen yalandır, iftiradır. Bizler, tüm vatandaşlarımız için Gönül Bağıyla birbirine bağlanan bir siyaset anlayışına sahibiz. Milletimiz; yapılan sosyal yardımların, üye kimlik kartı ile yapıldığı yalanına tevessül eden zihniyete ilk fırsatta “kırmızı kart” gösterecektir. Rotasını kaybedenler; partimize artarak devam eden teveccühü anlayamadıkları gibi, çarpıtma gafletinde bulunmaktadır. İlimizde ve ülkemizde sosyal yardımlar, partili partisiz ayrımı yapılmaksızın ihtiyaç sahiplerine adil şekilde dağıtılmaktadır. Samsun'un en yoksul ilçesi tanımı, şehrimiz gerçeklerine de uymamaktadır.  ‘Siyasi yoksulların’, ucuz siyasete başvurmaları hazin bir durumdur. Rekor düzeyde artarak devam eden üye sayımız da göstermektedir ki, 2018 seçimlerinde %67 oy oranı ile Sayın Cumhurbaşkanımıza destek veren Samsunlu hemşehrilerimiz, 2023'te de, ilk tur başarısında yine tarih yazacaktır."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Ufuk

27 Ocak 2021 Çarşamba 23:19

Ersan Aksu az kaldı seçimi bekliyor bu millet rahat ol zaman hızlı geçer samsunda milletin aklıyla nasıl alay geçtiyseniz seçimden sonrada sayın cumhur başkanına hesap verecen rahat olsun

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'a bağlı Terme ve Çarşamba ilçesinde aynı gece yangın çıktı

Samsun'a bağlı Terme ve Çarşamba ilçesinde aynı gece yangın çıktı