20 Eylül 2020 Pazar

AK PARTİ SAMSUN İL BAŞKANI AKSU: HEDEF 18 BELEDİYEYDİ 16 BELEDİYE BAŞKANLIĞINI KAZANDIK

AK Parti Samsun İl Başkanı Aksu: Hedef 18 belediyeydi 16 belediye başkanlığını kazandık

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, 31 Mart yerel seçimlerinde İlkadım ilçesinden sonra itiraz süreci tamamlanan Atakum ilçesini de kaybettiklerini açıklayarak, "Hedef 18 belediyeydi, 16 belediye başkanlığını kazandık" dedi.

07 Nisan 2019 Pazar 16:36 SİYASET

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, İlkadım ve Atakum ilçe belediyelerinin İYİ Parti ve CHP'ye geçmesi sonrası Samsun'da yapılan 31 Mart yerel seçim süreci ile ilgili açıklamalarda bulundu.


AK Parti Samsun İl Başkanı Av. Ersan Aksu, 31 Mart yerel seçimleri ile ilgili yaptığı değerlendirmede Atakum ilçesinde tüm oyların yeniden sayılması ile ilgili yaptıkları itirazın Yüksek Seçim Kurulu tarafından iptal edildiğine dikkati çekti. 

YSK'nın Atakum'da tüm oyların yeniden sayılması ile ilgili İl Seçim Kurulunun aldığı kararı iptal etmesi ile Atakum İlçe Belediyesinde yasal sürecin tamamlandığını vurgulayan AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, “Öncelikle 31 Mart yerel seçim sonuçlarının Samsunumuza ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum. Seçim sürecinde defaatle ifade ettiğimiz üzere; Cumhur İttifakı olarak Büyükşehir Belediyesi dahil Samsun’un 18 belediyesini de kazanma hedefiyle yola çıkmıştık. Neticede, Büyükşehir Belediyesi ve 15 ilçe belediyesi olmak üzere toplam 16 belediye başkanlığını kazanarak seçimleri tamamlamış bulunuyoruz. Milletimizin tecelli eden iradesine de saygı duyuyoruz. Kazanan tüm belediye başkanlarımızı kutluyoruz." dedi.

Seçim sonrası yaşanan itiraz sürecine ilişkin açıklamalar yapan AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu,  Atakum’da geçersiz oyların yeniden sayılmasına yönelik itirazlarının kabulü sonrası aradaki farkın bir miktar azaldığını müşahade ettiklerini ve tüm sandıkların yeniden sayılmasına yönelik itirazın ilçe seçim kurulunca reddine itiraz ettiklerini ifade etti.

AK Parti Samsun İ Başkanı Aksu, Atakum ilçesinde tüm oyların yeniden sayılması ile ilgili yaptıkları itiraz ile ilgili de şunları dile getirdi.
“Bu ikinci itirazımız İl Seçim Kurulu tarafından kabul edilmiş olmakla birlikte kısa süre sonra YSK tarafından iptal edilmiştir. Sonuçta bizim talebimiz; geçersiz oylarda yaşanan durumun tüm oylarda da meydana gelebileceği ihtimaline karşılık oyların yeniden sayılması idi. Son derece makul olan bu talebimiz İl Seçim Kurulu tarafından olumlu karşılandı ancak, vaki itiraz nedeniyle YSK tarafından iptal edildi. Sonuç itibariyle; yasal süreç de bu şekilde tamamlanmış oldu” 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 4 Yorum

siyasi

08 Nisan 2019 Pazartesi 22:34

ayıptır yazıktır günahatır samsunun yarısını kaybettin say atakumu ilkadımı kaybettiğinde 10.000 nufuslu ak partinin kalesi olan ilçeleri kazandım diye böbürleneceğine kaybettiklerine utan edep yahu

2002 sevdalısı

08 Nisan 2019 Pazartesi 20:20

kaybetmemiz samsunumuzun en buyuk ilçesiyle basladı artık vatandasımız genç sokakta samimi secim zamanı degil her zaman sokakta milletvekili bekliyor

ahmet 5561

07 Nisan 2019 Pazar 21:08

koltuk bu kadar tatlımı anlamadım gitti neden diyomiyorsun gerçekleri kaybettiniz güzelim partiyi ne hale soktunuz sen bilmiyormuydun ki erdoğan tokla bu seçim alınamaz bilmiyordun da neden karşısına rakip olarak çıktın o koltuk kukla olma koltuğu değil doğruları savunma koltuğudur makam mevki için ödün verenler hiçbir zaman başarıya ulaşamaz

Samsun55

07 Nisan 2019 Pazar 17:37

Başkan ilkadım atakum ilçesi diğer 16 ilçeye bedel ilçeler buna kazandık demek sayısal olarak bakılırsa doğru ama ederinden bakarsak kaybettiniz...

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yılport Samsunspor evinde karşılaştığı Sariyer ile 1-1 berabere kaldı

Yılport Samsunspor evinde karşılaştığı Sariyer ile 1-1 berabere kaldı