30 Kasım 2021 Salı

AK PARTİ SAMSUN İL BAŞKANI AKSU, İL KONGRESİ TARİHİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

AK Parti Samsun İl Başkanı Aksu, İl kongresi tarihi ile ilgili açıklama yaptı

Samsun'da 17 ilçe kongresini tamamlayan AK Parti'de İl Kongresi için genel merkezin belirleyeceği tarih bekleniyor. AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, il kongresi için henüz bir tarihin belirlenmediğini açıkladı.

03 Ekim 2020 Cumartesi 00:19 SİYASET

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, düzenlediği basın toplantısında İl Kongresi tarihi başta olmak üzere sağlık yatırımları ile ilgili açıklamalarda bulundu.


AK Parti Samsun İl Başkanlığında gerçekleşen ve İl Başkan Yardımcıları, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, İl Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları ile ilçe başkanlarının katıldığı toplantıda merak edilen İl Kongresi ile ilgili bir tarihin belirlenip belirlenmediği ile ilgili konuya da açıklık getiren Ersan Aksu, ilçe kongrelerini bitiren ilk ilin Samsun olduğuna dikkati çekti.

AK Parti Samsun İl Kongresi ile ilgili konuşan İl Başkanı Ersan Aksu, "Genel Merkezimizin planladığı takvim çerçevesinde de il kongremizi yapacağız. İl Kongremizin tarihi, genel merkezimiz ile yapacağımız istişare ve değerlendirmeler sonucunda belli olacak. AK Parti istişare kültürünün egemen olduğu bir partidir. Sn. Cumhurbaşkanımız, ilçelerimiz ile ilgili kongreleri takip ettiği gibi, il kongrelerimiz ile ilgili planlamayı da genel merkez teşkilat başkanlığımız ile değerlendirmelerini yaptıktan sonra kongre takvimimiz belirlenecektir. Samsun İl Kongresi şu tarihte diye bize intikal eden bir bilgi yok. İl kongremizi coşkulu şekilde düğün, bayram havasında gerçekleştireceğiz" dedi.

 

Toplantı da yapılacak olan Samsun Şehir Hastanesi ile ilgili de açıklamalarda bulunan AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, şunları dile getirdi.

"Canik İlçemizde 250 dönüm üzerinde 1000 yataklı Samsun Şehir Hastanesi'nin ihalesi yapıldı. Yapılan yatırımlarla Samsun sağlık üssü durumuna geldi. Vezirköprü, Kavak, 19 Mayıs Devlet Hastaneleri yıl başından önce hizmete açılacak. Salıpazarı Devlet Hastanesi yakın zamanda faaliyete geçti. Şehir Hastanesi, 2. Tıp Fakültesi ve diğer sağlık yatırımları Samsun'a artı değer katacak."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

ahmet can

04 Ekim 2020 Pazar 01:00

düğün bayram eşliğinde bir zahmet yönetiminide alıp gidersin umarım

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

AK Parti Samsun İl Başkanı Aksu, İlkadım Belediyesine kayyum atanabilir dedi

AK Parti Samsun İl Başkanı Aksu, İlkadım Belediyesine kayyum atanabilir dedi