01 Kasım 2020 Pazar

AK PARTİ SAMSUN İL BAŞKANI AKSU İLKADIM VE ATAKUM'UN KAYBEDİLME NEDENİ İÇİN SER VERİP SIR VERMEDİ

AK Parti Samsun İl Başkanı Aksu İlkadım ve Atakum'un kaybedilme nedeni için ser verip sır vermedi

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, 31 Mart yerel seçim sonuçlarının AK Parti açısından başarılı olduğunu söyledi, İlkadım ve Atakum ilçelerinin Millet İttifakına kaptırılmasının nedenleri ile ilgili ise adeta ser verip sır vermedi.

04 Mayıs 2019 Cumartesi 14:07 SİYASET

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte bugün 31 Mart yerel seçim sonuçlarını değerlendirmek üzere basın mensuplarının katılımı ile bir toplantı düzenledi.


Samsun'un Canik ilçesinde bulunan Meşe Tesislerinde seçim sonucunu değerlendiren AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, burada basın mensuplarının İlkadım ve Atakum ilçelerinin kaybedilme nedenleri ile ilgili ısrarlı sorularına "Bu meseleleri biz kendi içimizde görüşeceğiz" diyerek yanıt verdi. 

Samsun'da 31 Mart yerel seçimlerinde İlkadım ve Atakum ilçelerinin Millet İttifakına kaptırılmasının nedenleri ile ilgili gelen sorulara verdiği yanıtta, adeta ser verip sır vermeyen Ersan Aksu,  halkın verdiği karara saygı duyduklarını belirtti. Gazetecilerin İlkadım ilçesinde Cumhur İttifakının mecliste oy bakımından önde olduğunu ancak belediye başkanlığı seçimini ise kaybettiği ile ilgili soruları da yanıtlayan Ersan Aksu, "Evet belediye meclisinde Cumhur İttifakı birinci çıktı ama belediye başkanlığını kazanamadık. Elbetteki İlkadım ve Atakum'u da kazanmak isterdik. Bunun için seçimde çalıştık. Ama olmadı. Bunun nedenlerini biz kendi içimizde konuşacağız. Cumhurbaşkanımız ve genel başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a seçim raporumuzu verdik" dedi.

Canik ilçesinde bulunan Meşe Tesislerinde yaptığı açıklamada seçim sonuçları ile ilgili yaptığı değerlendirmede "31 Mart 2019 Yerel Seçimleri sürecini tamamlamış bulunuyoruz. Netice itibariyle; Cumhur İttifakı kapsamında, İlkadım ve Atakum ilçelerimiz hariç tüm ilçe belediye başkanlıklarını ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanmış durumdayız" diyen AK Parti Samsun İl Başkanı Aksu, seçimde AK Parti'nin yaşadığı oy kaybının EYT  ve ekonomik nedenler olduğunu yönünde daha önce basına yansıyan açıklamaları ile ilgili de şunları söyledi."Bildiğiniz üzere; AK Parti, her seçim döneminde ve Türkiye'nin her seçim bölgesinde iddiasını ortaya koymuş ve gücünü sadece ve sadece milletten almış olan bir siyasi harekettir. AK Parti, kurulduğu günden itibaren girdiği tüm seçimlerden birinci parti olarak çıkmış ve milletimizin gösterdiği teveccühle başarı çıtasını her geçen gün yükselterek yine ve sadece milletine hizmet etme gayreti göstermiştir. 31 Mart yerel seçimlerinde de hem Cumhur İttifakı hem de partimiz açısından milletimiz bizden desteğini esirgememiş ve Türkiye genelinde yüzde 52 oy oranı ile doğru yolda yürüdüğümüzü tescillemiştir. Samsun özelinde de belediye meclis üyeliği oy oranımız yüzde 58,25 olarak şekillenmiştir. Vezirköprü, Çarşamba ve Ayvacık ilçelerimiz en yüksek oy alan ilk on belediye arasındadır. Teşkilatlarımızın başarısı ortadadır. Kızılcahamam Kampı sonrası Ankara dönüşünden sonra bir basın mensubu arkadaşımızın ayaküstü sorularına karşı bir basın açıklaması / bilgilendirmesi tarzında olmadığını ifade ettiğimiz konuşmamız ilgili basın mensubu tarafından Samsun basınına ve ulusal basın kuruluşuna tam ve doğru olarak yansıtılmamıştır. Karşılıklı sohbette kendisine; Kızılcahamam Programının son derece verimli geçtiğini, Cumhurbaşkanımızla da görüşme fırsatı yakaladığımızı ifade ettik. Türkiye genelinde ve Samsun özelinde kaybedilen belediye başkanlıklarının nedenlerine ve Genel Merkezin Samsunda bir yenilenmeye gitmek gibi düşüncesi olup olmadığına ilişkin olarak sorduğu soruya; Genel Merkezimizin böyle bir düşüncesinin olmadığını müşahede ettiğimizi belirttik. Aynı gazeteci arkadaş, mevcut sonuçların gerçekleşmesinde EYT ve ekonomik nedenler gibi etkenlerin etkisi olup olmadığına ilişkin bir soru daha sordu. Bu soruya cevaben ise; seçim döneminde EYT ile ilgili olarak, özellikle sosyal medya alanlarında organize bazı faaliyetlerin yürütülerek bu yönde bir algı oluşturulmaya çalışıldığını gözlemlediğimizi belirttik. Bu tür algı operasyonlarının seçim sonuçlarına tesiri olabileceğini ancak ne derece tesiri olduğunu kestiremeyeceğimizi söyledik. Görüldüğü üzere; ‘seçime etki ettiği yönünde algı oluşturuluyor’ diye işaret ettiğimiz hususların bizim görüşlerimizmiş gibi yansıtıldığını ve bundan haber üretildiğini görmekteyiz."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

ahmet 5561

05 Mayıs 2019 Pazar 18:32

senin başarıdan anladığın buysa yazık güzelim partiye

yas takıldık

04 Mayıs 2019 Cumartesi 20:37

samsun için ersan aksu iyi bir baskan sokata geziyor ak partili herkes onun gibi olsun

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Ersan Aksu'dan İlkadım Belediyesinde çöp hizmetlerine görevlendirilen işçilerle ilgili açıklama

Ersan Aksu'dan İlkadım Belediyesinde çöp hizmetlerine görevlendirilen işçilerle ilgili açıklama