11 Ağustos 2020 Salı

AK PARTİ SAMSUN İL BAŞKANI AKSU OYLARIN DÜŞME NEDENİNİN EKONOMİ VE EYT OLDUĞUNU SÖYLEDİ

AK Parti Samsun İl Başkanı Aksu oyların düşme nedeninin ekonomi ve EYT olduğunu söyledi

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, 31 Mart yerel seçimlerinde oyların düşme nedeninin ekonomi ve Emeklilikte Yaşa Takılanlar(EYT) sorunun olduğunu açıkladı.

01 Mayıs 2019 Çarşamba 19:52 SİYASET

Adalet ve Kalkınma Partisi(AK Parti) Samsun İl Başkanı Av. Ersan Aksu, 31 Mart yerel seçimlerinde oyların düşme nedeninin ekonomi ve EYT olduğunu söyledi. 


AK Parti Samsun İl Başkanı Av. Ersan Aksu, yerel seçimler raporlarını sunduklarını belirterek, "Cumhurbaşkanımız Samsun’u tebrik etti. Raporlarımızda oy düşüklüğünün nedenlerine değindik. Seçmeni en fazla etkileyen unsurlar olarak ekonomi ve EYT sorunlarını gördük" dedi

AK Parti'nin 26-27-28 Nisan tarihleri arasında Ankara'nın Kızılcahamam İlçesi'nde yaptığı kampı değerlendiren AK Parti Samsun İl Başkanı Av. Ersan Aksu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarına dikkat çekti.

Yerel seçim sonuçlarının bir uyarı olmadığını, AK Parti'yi vatandaşların yine 'birinci parti' yaptığını söyleyen Başkan Aksu, "Vatandaşlarımızın umudu yine AK Parti'dir. Biz seçim sonucunu böyle yorumluyoruz" dedi.

YANLIŞ ADAYLAR OLMUŞ OLABİLİR
Hedef Halk Gazetesinden Recep Mol'un haberine göre AK Parti ve MHP'nin ortağı olduğu Cumhur İttifakı'nın Samsun'daki oy kayıplarına değinen Başkan. Ersan Aksu, "Belediye başkan adaylarımız ve belediye meclis üyesi adaylarımızı değerlendiriyoruz. Bazı ilçelerde yanlış adaylar olmuş olabilir. Biz kendimizi değerlendiriyoruz. Hatalar olmuş olabilir. Bunlar sosyolojik nedenlerden de kaynaklanıyor. Raporlarımızı kampta değerlendirdik. Ramazan ayı boyunca ilçe teşkilatlarımızla seçim sürecini kendi içimizde değerlendireceğiz" ifadelerini kullandı.

TEŞKİLATLARDA REVİZYON VAR
İlçe başkanlıklarında ve teşkilatlarında ciddi bir revizyon olmayacağını belirten Samsun İl Başkanı Aksu, şöyle konuştu; "Haziran ayında küçük revizyonlar olmasını bekliyoruz. Ancak bu tasarruf bizde değil genel merkezimizde. Onun için tasarrufları biz yapmayacağız. Samsun'daki oy kayıplarının nedenlerinin başında ise bizim gözlemlediğimiz ve rapor ettiğimiz kadarıyla Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) ve ekonomik kriz sorunları başta geliyor. Tabi ki diğer unsurlar da var ama bizim gözlemlediğimiz bunlar. Her ne olursa olsun sorunu içimizde arayacağız." 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

ahmet 5561

02 Mayıs 2019 Perşembe 16:05

ne kadar kolay değil mi ekonomik kriz ve eyt at suçu başkasına sen önce kendine bak belediye başkanı ve meclis üyeleri adaylarına bak necaettin demirtaşı ilkadımdan aday yapsaydınız kazanacaktınız o zaman eyt ve ekonomik sorunlar bitmiş mi olacaktı koyamadın ağırlığını dolduramıyorsun koltuğu

Vatandaş

01 Mayıs 2019 Çarşamba 19:44

Bombaaaaa vayyyy. Bunu il başkanı kim yaptırdı

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'e MHP'lilerden destek sürecek ziyareti

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'e MHP'lilerden destek sürecek ziyareti