29 Ekim 2020 Perşembe

AK PARTİ SAMSUN İL BAŞKANI AKSU ULAŞTIRMA BAKANININ SAMSUN MÜJDELERİNİ AÇIKLADI

AK Parti Samsun İl Başkanı Aksu Ulaştırma Bakanının Samsun müjdelerini açıkladı

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, Samsun'a gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan'ın verdiği müjdelerle ilgili açıklama yaptı.

16 Mart 2020 Pazartesi 18:51 SİYASET

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan'ın Samsun'u Hızlı Tren başta olmak üzere Çarşamba-Ayvacık yolunun yapımı, Bafra-Ünye Otoyol yapımı gibi projelerle ilgili müjdeler verdiğini açıkladı.


AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, hafta sonu Samsun'a gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Turhan'ın Samsun'a Hızlı Tren ile ilgili müjde verdiğini açıklayarak, "İhalesnin yapılması planlanıyor. Hızlı Tren ile vatandaşlarımız Samsun'dan Ankara'ya 2 saat içerisinde gidebilecek." dedi.

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan'ın Samsun ziyaretinde tüm ilçelerde yapılmakta olan ve planlanan ulaşım altyapı çalışmalarıyla ilgili inceleme ve değerlendirmelerde bulunulduğunu söyledi.

MÜJDELER VERDİ 
Samsun'un gelişmesi için ellerinden gelen tüm çabayı ortaya koyduklarını ifade eden Başkan Aksu, "Genel Başkan Yardımcımız ve Milletvekilimiz Çiğdem Karaaslan, Milletvekillerimiz Ahmet Demircan, Yusuf Ziya Yılmaz, Fuat Köktaş, Orhan Kırcalı ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Demir ile birlikte şehrimizi daha da kalkındırmak için çaba ortaya koyuyoruz. Geçtiğimiz hafta Ankara'da bir araya geldiğimiz Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Mehmet Cahit Turhan'ı Samsun'a davet etmiştik. Bu görüşmeden bir kaç gün sonra Sn. Bakanımız Samsun'a geldi ve çalışmaları yerinde inceledi, hemşehrilerimize müjdeler verdi" dedi. 

SAMSUN STRATEJİK ÖNEME SAHİP 
Samsun'a bir çok alanda katkı sağlayacak projelerin hayata geçmesi noktasında Bakan Turhan'ın talimat verdiğini kaydeden 
Başkan Aksu, şunları söyledi: "Tarım, sanayi, ticaret ve turizm açısından önemli bir merkez olan Samsun, karayolu, havayolu, denizyolu ve demiryolu ulaşımını bünyesinde bulunduran bölgemizdeki tek il olma özelliğiyle ayrı bir stratejik öneme sahip. Bu nedenle ulaşım altyapısını çok daha iyi noktaya getirecek yatırımların hayata geçirilmesi noktasında çalışmalar süratle devam ediyor. 
BAKAN TURHAN'DAN ÇARŞAMBA-AYVACIK YOLU TALİMATI 
Çarşamba-Ayvacık Karayolu'nun son durumu ile ilgili Bakanımıza bilgi verdik ve yolun bir an önce tamamlanması gerektiğini paylaştık. Çünkü bu yol, Çarşamba'da Tekstilkent Projesi, Şeker Fabrikası, OSB ve vatandaşlarımızın ulaşımı açısından öneme sahip. Sn. Bakanımz bölgeyi gezdikten sonra Çarşamba-Ayvacık Karayolu'nun şeker fabrikasından sonraki kesittede çalışma başlatılması ve bir an evvel tamamlanması konusunda talimat verdi.

HEYECAN VEREN PROJELER 
Şehrimizde ulaşımda yapımı devam eden ve planlanan bir çok proje var. Kirazlık Mevkii Yan Yol Hattı, Samsun-Bafra yolunun üst yapı iyileştirme çalışmaları, Kavak-Asarcık yol çalışmaları, Ladik-Taşova yolu yapım ve iyileştirme çalışmaları, Havza Organize Sanayi Bölgesi üst geçidi ve demiryolu bağlantısı, Havza-Vezirköprü arasında bölünmüş yol projesi, Ankara-Samsun arasında otoyol projesi, Bafra-Ünye otoyolu projesi, Gelemen Lojistik Merkezi demiryolu hattı, Uluslararası Çarşamba Havalimanı binası gibi, şehrimizde ulaşımda dev yatırımlar var. Bu yatırımların bir çoğunun yapımı devam ediyor. Bazıları proje bir kısmı da ihale aşamasında.  

BAFRA-ÜNYE OTOYOLU PROJESİ İHALE EDİLDİ
Önemli ulaşım projesi olarak Bafra ve Ünye arasında Samsun'un güneyinden geçmesi planlanan otoyolun proje ihalesi gerçekleşti. Bu proje hayata geçtiğinde Samsun içinde doğu ve batı aksındaki araç yoğunluğu ortadan kalkacaktır. 

VEZİRKÖPRÜ VE HAVZA'YA MÜJDE
Vezirköprü-Havza yolu yapım ihalesi Nisan ayında gerçekleştirilecek. Bunun yanında Çakıralan yol ayrımına köprülü kavşak ve Havza Devlet Hastanesi yol ayrımına da kavşak yapılması konusunda çalışmalar başlayacak. 

HIZLI TREN PROJESİ VE KARADENİZ-AKDENİZ BAĞLANTISI 
Daha önce müjdesi verilen Ankara-Samsun Hızlı Tren projesinin bu yıl sonuna doğru tamamlanması ve ihalesinin yapılması planlanıyor. Hızlı tren projesiyle Samsun, çok daha farklı bir kimliğe bürünecek. Proje hayata geçirildiğinde hem Samsun Limanı ile Mersin Limanı'nı demiryolu bağlantısı ile entegre etmiş olacağız hem de vatandaşlarımız Samsun'dan Ankara'ya 2 saat içerisinde gidebilecek."

SAMSUN-SİVAS DEMİRYOLU HATTI 
Yapımından bu yana ilk kez modernizasyon çalışması gerçekleştirilen Samsun-Sivas demiryolu hattının da yeniden ulaşıma açılması konusunda son aşamaya gelindi. Samsun Limanını İç Anadolu Bölgesi'ne bağlayan bu hat, hem yük hem de yolcu taşımacılığı yönünden önemli rol üstlenmeye devam edecek. Lojistik üs olan Samsun, limanı ile Anadolu'nun dünyaya açılan bir kapısıdır. Projeler tamamlandığında lojistik merkez olan şehrimize tarım, sanayi, ticaret ve turizm alanında, dolayısyla da istihdam açısından çok büyük katkı sağlayacaktır. Yatırımların hızlı şekilde tamamlanması konusunda müjde veren Bakanımıza desteklerinden dolayı Samsun şehri adına teşekkür ediyorum."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Korona fırsatçılığı denetimi! 178 iş yeri, 14 bin 903 ürün denetlendi

Samsun'da Korona fırsatçılığı denetimi! 178 iş yeri, 14 bin 903 ürün denetlendi