27 Ocak 2022 Perşembe

AK PARTİ SAMSUN İL BAŞKANI AKSU'DAN ASGARİ ÜCRET AÇIKLAMASI! FEVKALADE ARTIŞ OLDU

AK Parti Samsun İl Başkanı Aksu'dan asgari ücret açıklaması! Fevkalade artış oldu

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, 2022 yılı için asgari ücretin 4 bin 250 lira olarak açıklanması ile ilgili yaptığı açıklamada, "Fevkalade bir artış oldu, işverende çalışanda memnun" dedi.

18 Aralık 2021 Cumartesi 12:42 SİYASET

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı yeni asgari ücret oranının memnuniyetle karşılandığını belirterek,  "Asgari ücretteki tarihi artışla milletimizi enflasyona ezdirmedik" açıklaması yaptı.


Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan 2002 yılında uygulanacak yeni asgari ücrete ilişkin değerlendirmelerde bulunan AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, son 50 yılın en yüksek rakamının gerçekleştiği asgari ücretin yüzde 50 oranındaki artışla en alt rakamının 4250 TL olarak uygulanacak olmasının milletin daima yanında olduklarının bir kez daha çok net göstergesi olduğunu söyledi. 

Çalışanın evli olmasına ve çocuk sayısına göre yeni asgari ücret rakamının yükseleceğine dikkat çeken Başkan Aksu, "Milyonlarca kişi tarafından memnuniyetle karşılanan fevkalade bir artış oldu. Hem çalışanlarımız hem de işverenlerimiz memnun. Asgari ücretten alınan gelir vergisi ile damga vergisinin kaldırılacak olması işverenin yükünü ciddi anlamda hafifletecek. Biz ne yapıyorsak ülkemiz ve milletimizin menfaati için yapıyoruz. Ülkemiz daha da güçlendikçe, imkanları daha da çoğaldıkça bu milletimizin her bir ferdine yansıyacaktır. Bu tarihi artışla uygulanacak yeni asgari ücret, çalışanlarımıza, işverenlerimize, milletimize ve ülkemize hayırlı olsun" dedi.

Asgari ücretin çalışanın geçim ücreti olmasının yanında toplumun birçok kesimini ilgilendirdiğini vurgulayan Başkan Aksu, yaşlılık, evde bakım, engelli maaşlarının yanı sıra işsizlik ödeneğinin de yeni asgari ücret düzenlemesine bağlı olarak  artacağını ifade etti. 

Ersan Aksu, asgari ücret açıklamasına şunları dile getirdi.
"Hiçbir vatandaşımızı fiyat artışları karşısında mağdur etmemek, enflasyona ezdirmemek için Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde kararlı bir mücadele ortaya koyduk" diyen Başkan Aksu, "Dünyada pek çok ülke zor bir süreç yaşıyor. Elbette ülkemiz de zor bir sürecin içinden geçiyor. Ancak gereken adımları atmayı sürdürerek hep birlikte milletimizle omuz omuza bu süreci atlatacağız. Türkiye, hedefleri doğrultusunda yoluna kararlılıkla devam ediyor" ifadelerini kullandı. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 3 Yorum

mehter başı

20 Aralık 2021 Pazartesi 10:58

son günleriniz zevkini çıkarın

Uğur

18 Aralık 2021 Cumartesi 19:44

Asgari ücrete hiç zam yapmasaydı da sadece bu gelen zamlara engel olunsaydı neyse zaten artık kazanmanız imkansız gibi şahsen ben artık oy vermiyecem size sizi halk. Seçecek zevki sefa yapacaksınız biz gece 02 lere kadar zam varmı diye TV kanallarına bakacaz yok öle prasa ersan bey

Gonul Adami

18 Aralık 2021 Cumartesi 18:13

Hangi iseveren memnun isim verebilirmi sayin baskan? Yuzde 100 enflasyon var , kimi ezdirmemisler, vatandasin akliyla oynamaya devam edin, secim yakinda

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Milli Eğitim Müdürlüğü kurda kuzuyu teslim etmiş!

Samsun Milli Eğitim Müdürlüğü kurda kuzuyu teslim etmiş!