18 Ekim 2019 Cuma

AK PARTİ SAMSUN İL BAŞKANI AKSU'DAN SEÇMEN LİSTESİNDE İSİMLERİNİZİ KONTROL EDİN ÇAĞRISI

AK Parti Samsun İl Başkanı Aksu'dan seçmen listesinde isimlerinizi kontrol edin çağrısı

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın '1, 5 milyona yakın seçmen ilçe değiştirdi 222 binden fazlası AK Parti üyesi' uyarısı sonrası muhtarlığa giderek seçmen listesinde isminin olup olmadığını kontrol etti, vatandaşlara da seçmen kayıtlarını kontrol etmeleri çağrısında bulundu.

13 Ocak 2019 Pazar 16:28 SİYASET

AK Parti Samsun İl Başkanı Av. Ersan Aksu, ikamet ettiği İlkadım ilçesi Baruthane Mahallesi Muhtarlağı'na giderek seçmen listesinde kaydının olup olmadığını kontrol etti. 


31 Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlerde oy kullanacakların kaydının bulunduğu seçmen listeleri 4 Ocak 2019 tarihinden itibaren muhtarlıklarda askıda yer alıyor. Vatandaşlar, seçmen kaydının bulunup bulunmadığını 17 Ocak 2019 tarihine kadar muhtarlıklardan, www.ysk.gov.tr adresinden ve e-devlet üzerinden kontrol edebilecek. 17 Ocak 2019 Perşembe günü saat 17.00'den sonra yapılan başvurular dikkate alınmayacak.

AK Parti Samnsun İl Başkanı Ersan Aksu, seçmen kaydının bulunup bulunmadığını kontrol etmek için ikamet ettiği Baruthane Mahallesi Muhtarlığı'na gitti. Aynı zamanda Samsun Muhtarlar Derneği Başkanı olan Baruthane Mahallesi Muhtarı Mustafa Öztürk'ün yanı sıra Karasamsun Mahalle Muhtarı Hüseyin Yıldırım, Anadolu Mahallesi Muhtarı Şerif Yavşan, Yeni Mahalle Muhtarı İdris Yıldız ve vatandaşlarla sohbet etti. AK Parti Samsun İl  Başkanı Ersan Aksu, daha sonra seçmen listesinde kaydının bulunup bulunmadığını kontrol etti.

Samsun'da oy kullanacak olan herkesi seçmen listesinde kaydını kontrol etmeye davet eden AK Parti İl Başkanı Av. Ersan Aksu, açıklamasında;  "4-17 Ocak tarihleri arasında seçmen listeleri askıda olacak. Vatandaşlarımız, 17 Ocak tarihine kadar seçmen kaydının bulunup bulunmadığını muhtarlıklardan, www.ysk.gov.tr adresinden ve e-devlet üzerinden kontrol edebilir. 17 Ocak 2019 Perşembe günü saat 17.00'den sonra yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır. Askı süresi içerisinde kaydı olmayan, kayıtlarda değişiklik/düzeltme yapmak isteyenlerin, yerleşim yerini değiştirmek isteyenlerin beyan formu ve bir abonelik sözleşmesi ya da faturası ile birlikte ilgili nüfus müdürlüklerine başvurmaları ve kendilerine verilen beyan formunu İlçe Seçim Kurulu Başkanlıkları'na teslim etmeleri gerekmektedir. Öğrenci olup seçmen niteliği taşıyan ve öğrenim gördükleri yerde oy kullanmak isteyenlerin öğrenci belgesi ve yurtta kaldıklarına dair belge ile birlikte yurdun bağlı bulunduğu nüfus nüdürlüğüne başvurmaları ve buradan aldıkları formun örneğini İlçe Seçim Kurulu Başkanlıkları'na teslim etmeleri gereklidir."

"Görme ve ortopedik engelli seçmen de 75 yaş üzeri seçmen gibi ilgili sandık alanlarının giriş katlarında kurulacak sandıklarda oy kullanabilir. Bunun için seçmen sorgulama üzerinden engelli olarak kayıtlı olup olmadığını öğrenmesi, kayıtlı değilse ysk.gov.tr'den temin edeceği beyan formu ile İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı'na ya da buraya ulaştırılmak üzere muhtarlığa başvuru yapması gerekmektedir. Yatağa bağımlı seçmenlerin seyyar sandıklarda oy kullanabilmesi için engelli ya da hastalığı sebebiyle yatağa bağımlı olduğu ibaresinin yer aldığı sağlık raporu ile birlikte ysk.gov.tr adresinden temin edeceği seyyar sandık talep formunu doldurarak İlçe Seçim Kurulu Başkanlıkları'na ya da muhtarlığa teslim etmesi gerekli. Önceki seçimde kalıcı olarak yatağa bağımlı olduğu tespit edilerek seyyar sandık listesine dahil edilmiş olanlardan sağlık raporu istenmemektedir."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da acı olay! Üzerine tüplü televizyon düşen kız çocuğu yaşamını yitirdi

Samsun'da acı olay! Üzerine tüplü televizyon düşen kız çocuğu yaşamını yitirdi