24 Ocak 2022 Pazartesi

AK PARTİ SAMSUN İL BAŞKANI DAİRE BAŞKANI OLAYI VE ZİMMET İDDİALARINI İNCELEMEYE ALDI

AK Parti Samsun İl Başkanı daire başkanı olayı ve zimmet iddialarını incelemeye aldı

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu'nun, tutuklanan daire başkanı olayını incelemeye aldığı, Terme Belediyesinde gündeme gelen zimmet iddialarına ilişkin eski belediye başkanı Şenol Kul ve mevcut belediye başkanı Ali Kılıç'ın ifadelerine başvurduğu gündeme geldi.

31 Aralık 2020 Perşembe 04:32 SİYASET

AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu, Büyükşehir Belediyesinde tutuklanan daire başkanı konusunu incelemeye aldı, rüşvet ve zimmet iddiaları ile ilgili Terme eski Belediye Başkanı Şenol Kul ve Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç'tan bilgi aldı.


AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu, Samsun Büyükşehir Belediyesinde tutuklanan daire başkanı olayı ve Terme Belediyesinde gündeme gelen zimmet iddialarını incelemeye aldı..

Samsun'da son günlerin gündemi olan Büyükşehir Belediyesi'nde görevli rüşvetten tutuklanan daire başkanının Terme dönemindeki iddialar ile ilgili inceleme başlattı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nde görevliyken rüşvet aldığı iddiasıyla tutuklanan daire başkanının Terme Belediyesi'nde görev yaptığı dönemle ilgili ortaya çıkan zimmet iddialarını AK Parti İl Başkanlığı mercek altına aldı. 

Hedef Halk Gazetesinden Zekeriya Fırat'ın haberine göre AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu rüşvet iddiası ile tutuklanan daire başkanı konusu olayı ile ilgili harekete geçti. Hapiste olan daire başkanının Büyükşehir'e geçiş sürecinde Belediye Başkanı Mustafa Demir'i, "Ben kefil değilim, güvenmiyorum' diyerek uyardığını söyleyen Terme'nin eski Belediye Başkanı AK Partili Şenol Kul'la görüşen AK Parti Samsun İl Başkanı Aksu'nun, Terme'deki iddiaları da sorduğu öğrenildi. 

TARAFLARLA KONUŞTU
Tutuklu daire başkanının Terme'de Mali Hizmetler Müdürü ve Başkan Yardımcısı olduğu dönemde zimmetine geçirdiği işçi alacaklarının 'bağış olarak' yaptığı paralarla ilgili de bilgi aldığı önü sürüldü. AK Parti Samsun İl Başkanı Aksu, aynı zamanda konuyla ilgili olarak AK Parti Terme İlçe Başkanı Mümin Ertan'ı da il başkanlığına çağırdı. Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç'ın da bilgisine baş vurulduğunu belirtiliyor. AK Parti’den henüz konuyla ilgili açıklama yapılmazken, Genel Merkez odaklı bir soruşturmanın da gündemde olduğu öğrenildi..  

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Milli Piyango 2021 yılbaşı bileti 100 milyonluk büyük ikramiyenin çıktığı numaralar

Milli Piyango 2021 yılbaşı bileti 100 milyonluk büyük ikramiyenin çıktığı numaralar